szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

31 MarcaNajnowsze wiadomości

31 Marca Najnowsze plotki

"Nagrywanie i walka o przetrwanie" (rozmowa z Kubą Kawalcem z happysad)

2012-11-17   A A A
 

Zapewne dopóki nie znikną ze sceny, dopóty będą słuchać o wyciągniętych swetrach, glanach i gimnazjalistach. Konsekwentnie szufladkowani, muzycy happysad z powodzeniem szukają nowych ścieżek rozwoju. Przy okazji płyty "ciepło/ zimno" receptą na rutynę okazały się spartańskie warunki i realne zagrożenie zdrowia, czy nawet życia.

Z Kubą Kawalcem, wokalistą zespołu, rozmawialiśmy nie tylko o niecodziennych warunkach, w jakich powstawała płyta. Któremu z tegorocznych wydawnictw należy się zdaniem muzyka tytuł albumu dekady? Czy happysad mógłby być zespołem heavy metalowym? Co jest nie tak z singlem zespołu Hey? Zapraszamy do lektury naszego wywiadu.

Zespół happysad, który swojego czasu nagrał piosenkę o tym, że „miłość to nie pluszowy miś”, wypuszcza ociekający erotyzmem singiel „Wpuść mnie”. Na płycie „ciepło/ zimno” jest więcej takich zaskoczeń.

Kuba Kawalec:
Moim marzeniem jest nagrać erotyczną płytę, ale to już zrobiła Maria Peszek. Żeby nie powielać schematów, ten album pewnie nigdy się nie ukaże. Zawsze na tych naszych wydawnictwach lepiej lub gorzej wsadzaliśmy swoje hormonalne wywroty. Powiedziałem kiedyś Grabażowi, że mam parę wersów do piosenki, w której byłoby o przystrzyżonych żywopłotach i tak dalej. Stwierdził, że brzmi to super, i że może razem to kiedyś napiszemy. Oczywiście zapomniał, ja też o tym zapomniałem. Ta piosenka rodziła się gdzieś tam w głowie. Mam tak, że zbieram kilka wersów i jeżeli pasują, zaczynam nad nimi pracować. Zazwyczaj potrzeba czasu. Bardziej chciałbym pisać erotyczne piosenki niż jakiekolwiek inne. Rzeczywiście dużo ludzi mówi, że ten album to dla nich zaskoczenie. Nie wiem do końca, jak to odbierać. Czy to znaczy, że nasze poprzednie płyty nie były fajne? Fajne jest to, że dużo ludzi z niezależnych portali zauważyło to wydawnictwo. Plusem jest to, że wydarzyło się dużo więcej, niż przy poprzednich albumach.W tym roku na polskim rynku wydarzyło się naprawdę sporo dobrego. Kilku wykonawców zrobiło olbrzymi krok do przodu. Słyszałeś nową płytę Much?

Kuba Kawalec:
To jest dla mnie płyta roku. Jestem ich fanem od samego początku. Prywatnie też jesteśmy dosyć blisko. Potwornie im kibicowałem. Słyszałem ten materiał wcześniej i wiem, jakie zmiany porobili. Masakra. Maksymalnie cieszę się, że ten materiał leci w radiach. Wcześniej, oprócz Trójki, ciężko było usłyszeć Muchy. Teraz, gdzie nie włączę, leci „Zamarzam”. Na następny singiel prawdopodobnie wybiorą „Wróżby”, czyli mój ulubiony kawałek z tej płyty (Kuba nie pomylił się. Muchy rzeczywiście wybrały „Wróżby” – przyp. wan). Jestem tak zajarany tym albumem. Grają koncerty, przychodzą ludzie, jest super. Myślałem, że to przełoży się na sukces sprzedażowy. Chociaż to jest dziwne nastawienie, czy płyty sprzedają się, czy nie. Niektórym zespołom płyty mogą się nie sprzedawać, a i tak będą mieli tą ciągłość koncertową. Dla mnie „chcecicospowiedziec” to jest płyta dekady. Każdy kawałek jest tak rozwalający. Zresztą, ja wierzyłem w Muchy i uważam, że zrobią jeszcze lepsze rzeczy.

Karolina Wanat/ fot. Mystic
oceń
12
1
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +7 [13]
~o ciekawe?!? [2012-11-27 12:05]

Jaki obiekt kpin? Świetny zespół, z fajną muzyką, dobry technicznie i budzący zainteresowanie. Jak zwykle jakiś bełkotliwy tytuł by wzbudzić zainteresowanie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [2]
~Romek [2012-11-27 19:10]

"WCIĄŻ SĄ OBIEKTEM KPIN" myślałem po tytule, że będzie o WOLI i TYSIU

odpowiedz

Ocena: +1 [3]
~z [2012-11-27 15:55]

zgadzam się świetny zespół i świetne kawałki, kto pisze takie bzdety na tym portalu???!!

odpowiedz

Ocena: +2 [6]
~ewela [2012-11-27 13:51]

ten zespół jest swietny, co ta za beznadziejny tekst

odpowiedz