szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

23 StyczniaNajnowsze wiadomości

23 Stycznia Najnowsze plotki

"Potrzebujemy odczuć, że coś się zmieniło" (rozmowa z Sorry Boys)

2012-10-12   A A A
 

Po świetnie przyjętym debiucie grupa Sorry Boys przygotowuje się do nagrania kolejnej płyty. O nowym albumie, występie na pokazie mody Macieja Zienia i tegorocznej edycji FreeFormFestival rozmawiamy z Izą Komoszyńską i Tomkiem Dąbrowskim.

Zdjęcie cytry na waszym Facebooku to zapowiedź prac nad nowym albumem? Zaopatrzyliście się w więcej nieszablonowych instrumentów?

Iza Komoszyńska:
Takich instrumentów mamy więcej. Zbieramy nowe brzmienia na kolejną płytę. Chcemy, żeby była inna. Wiem, że to frazes i że wszyscy tak mówią. Nie jesteśmy wyjątkiem i raczej potwierdzamy regułę. Staramy się, żeby kolejny album był dla nas samych czymś nowym. Żeby trzymać się w ryzach i mieć poczucie, że cały czas jesteśmy kreatywni, że jesteśmy wartościowymi muzykami i potrafimy zrobić coś nowego. Nowe instrumenty to część tego planu.

Nowy materiał jest już gotowy?

Tomek Dąbrowski:
Demo płyty jest skończone. Materiał jest praktycznie gotowy, żebyśmy mogli wejść do studia. Od jutra (rozmawialiśmy 8 października, przyp. wan), zaczynamy nagrywać. Pierwszy singiel pojawi się jeszcze w tym roku.

Zanim wydaliśmy pierwszą płytę, upłynęło trochę czasu żebyśmy mogli znaleźć wspólny mianownik i stworzyć jednolitą tkankę. Większość z nas lubi bogate aranżacje i przestrzeń w muzyce. Ta koncepcja w jakimś stopniu nie ulegnie zmianie. Na pewno nie uciekniemy od naszej stylistyki, choć już na tym etapie demo możemy stwierdzić, że druga płyta będzie bardziej wyrazista, dynamiczna. Przez te dwa lata zmieniliśmy się.

Na pierwszej płycie jest dużo ukrytych dźwięków. Zależało nam, żeby słuchając jej kolejny raz ktoś mógł odkryć coś nowego. Nieustannie chłonę muzykę. W muzyce pojawiły się nowe trendy. Ale na pewno zachowamy swojego ducha.

Wspomniałeś o nowych trendach w muzyce. Co was obecnie inspiruje?

Tomek Dąbrowski:
Niezależnie od obecnego trendu, czyli oszczędności w formie i minimalizmu, to inspirują mnie brzmienia. Nie chodzi o gatunki muzyczne. Jestem w stanie kilkakrotnie przesłuchać utwór dla 2-5 sekundowego momentu ”perełki”, który mnie powala. Szczególnie zwracam uwagę na produkcję płyt.Podczas FreeFormFestival zagracie nowe utwory?

Tomek Dąbrowski:
Zagramy dwa nowe utwory. Graliśmy je już wcześniej na koncertach. Podejrzewam i spodziewam się, że większość publiczności na festiwalu będzie nas słyszała po raz pierwszy. Dla nich utwory z pierwszej płyty będą nowością.

Karolina Wanat/ fot. Maciek Domagalski, Alan Kępski
oceń
2
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!