szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

29 MarcaNajnowsze wiadomości

29 Marca Najnowsze plotki

"Połączyło nas zażenowanie" (rozmowa z Mirrors)

2011-04-05   A A A
 

Redakcja „The Guardian” z optymizmem patrzy na poczynania zespołu twierdząc, że są w stanie doprowadzić do płaczu nawet Noela Gallaghera. „Brzmią jak ponura wersja Depeche Mode” – podsumował Steve Lamacq, angielski dziennikarz radiowy.


Nie dajcie się zwieść eleganckim strojom i szykownym fryzurom. Mirrors w żadnym wypadku nie są kopią Hurts, za to Adam i Theo mogliby się sporo nauczyć od kolegów z Brighton. Muzykę, którą tworzą określają mianem pop-noir, na koncie mają debiutancki krążek „Lights and Offerings” . Skąd tak właściwie się wzięli?

Ally Young: Wszystko zaczęło się ode mnie i Jamesa (New – przp. wan), naszego wokalisty. Mieliśmy sporo wspólnych przyjaciół w Brighton. Wcześniej nigdy nic razem nie robiliśmy. Każdy z nas pracował nad swoimi pomysłami. W pewnym momencie znudziła nas muzyka, jaką oferowały nam współczesne zespoły. Poczuliśmy się rozczarowani, nie podobał nam się ich brak ambicji. Połączyło nas uczucie zażenowania. Chcieliśmy zrobić coś, co będzie wykraczać poza muzykę.

Zaczęliście jako trio?

Ally Young:
W sumie zrobiliśmy kilka zdjęć promocyjnych we trzech (trzecim członkiem jest gitarzysta James „Tate” Arguile – przyp. wan). Kiedy zaczęliśmy komponować było nas już czterech. Joe (Josef Page grający w zespole na elektrycznej perkusji – przyp. wan) jest naszym przyjacielem i cudownym muzykiem. Potrafi grać nie tylko na perkusji, ale również na basie. Czuliśmy, że jest w stanie wnieść do zespołu kreatywny potencjał, a nie być tylko muzykiem towarzyszącym nam na trasie. Chcieliśmy, żeby był takim samym członkiem zespołu jak James, Tate czy ja.

Co robiliście przed Mirrors?

Ally Young:
Pracowałem przy kilku mało popularnych projektach, o których pewnie nikt nie słyszał. Pisałem muzykę i produkowałem. Byłem jeszcze wtedy na uniwersytecie. James i Tate byli w Mumm-Ra, a Joe grał w zespole Young Plant. Te grupy w pewnym momencie zakończyły działalność i tak spotkaliśmy się, żeby stworzyć coś nowego.

Który z was wymyślił nazwę Mirrors?

Ally Young:
Szczerze powiedziawszy nie pamiętam. Nazwanie zespołu to coś, z czym praktycznie każda grupa się męczy. My znaleźliśmy naszą nazwę bardzo wcześnie. Wiedzieliśmy, że chcemy być Mirrors zanim siedliśmy do pisania piosenek. Nie wiem, kto to wymyślił, ale od początku byliśmy pewni, że będziemy się tej nazwy trzymać.

Nad płytą pracowaliście na farmie?

Ally Young:
Zgadza się. Pojechaliśmy na zupełne odludzie i mieszkaliśmy w pobliżu francuskich hipisów. Tak nazywaliśmy ludzi żyjących w położonej niedaleko komunie. Chcieliśmy nieco odizolować się dlatego wybraliśmy malowniczą wieś. Tam mogliśmy oddać się wyłącznie pisaniu utworów.Karolina Wanat/ fot. mat. promocyjne
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!