szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

23 KwietniaNajnowsze wiadomości

23 Kwietnia Najnowsze plotki

"Nie wystarczy występ w Mam Talent, by pokochała cię cała Polska" (rozmowa z Sashą Strunin)

2009-09-18   A A A
 
Skąd wziął się na nagraniach DJ Tomekk, w dodatku w dwóch wersjach językowych?
To niesamowita sprawa, ponieważ DJ Tomekk po raz pierwszy zarapował po polsku właśnie dla mnie! Czuję się wyróżniona, ponieważ jest to znany producent muzyczny i raper, który pracował z wieloma gwiazdami, m.in. z Missy Elliot i z Eminemem. Nagrania z Tomkkiem zaproponował !Bazz. Zaczęło się od tego, że nagraliśmy dancehallowy kawałek „My Body’s On Fire”, który wykonałam solo. Po przesłuchaniu stwierdziliśmy, że czegoś na nim brakuje, a !Bazz doszedł do wniosku, że fajnie byłoby zaprosić do studia jego kumpla, który ma polskie korzenie. Kiedy okazało się, że DJ Tomekk, który na co dzień stacjonuje w Niemczech, miałby ochotę na takie nagrania, pojawiła się koncepcja, żeby zarapował coś po niemiecku. Wtedy zaczęłam go męczyć: „Czemu? Tomekk, przecież możesz zrobić coś po polsku! To jest polska płyta!” I tak go namawialiśmy, że w końcu się zgodził. Myślę, że wyszedł nam fajny klubowy kawałek i uroczy smaczek na płycie.

Wspomniałaś, że nagrywaliście w trzech studiach. Jak w takim razie udało się osiągnąć na płycie dość jednorodne brzmienie?
Miło to słyszeć, bo osiągnięcie takiego efektu było niesamowicie trudne. Zaczęliśmy nagrania z !Bazzem w Hanowerze. Wtedy zostały zarejestrowane piosenki napisane po angielsku. Potem pojawił się problem. Nie chcieliśmy, żeby cała płyta była utrzymana w takiej konwencji, ponieważ w Polsce r’n’b nagrane po angielsku nie byłoby aż tak wiarygodne. A ja mam przecież jednak wschodnią duszę i chciałam to pogodzić z polskim językiem. A przy okazji pokazać, że - proszę bardzo - naprawdę jestem Polką. Ostatecznie na płycie znalazły się tylko cztery piosenki w języku angielskim. Krótko mówiąc piosenki r’n’b, dance i dancehall zostały nagrane jako pierwsze. Pracując nad kolejnymi utworami cały czas mieliśmy na uwadze, że są już nagrane tamte piosenki, więc nie możemy pójść za bardzo w stronę na przykład pop rocka. Takie połączenie byłoby po prostu niezjadliwe. I - można powiedzieć - troszeczkę przez przypadek wyszło nam coś takiego. Z jednej strony Ameryka: styl, w którym śpiewają tamtejsi wykonawcy młodzieżowi; a z drugiej: ballady po polsku, które chcieliśmy nagrać tak, żeby były z polotem i chwytały za serce. Zaryzykowaliśmy, bo skoro taka jestem teraz, to czemu tego nie pokazać? Myślę, że jeśli powstała spójna płyta, to wyszło nam to trochę przypadkiem.

Czyli nie zostało to wymyślone od początku do końca pod względem komercyjnym?
Zdecydowanie nie, sporo rzeczy powstało pod wpływem impulsu. Niektóre utwory powstawały z dnia na dzień. Nie było tak, że mieliśmy gotowy materiał, który trzeba było zrealizować. Na przykład jedna z piosenek, którą nagrywaliśmy z !Bazzem, przeszła tak długą drogę, że ostateczna wersja okazała się zupełnie innym utworem niż ten, nad którym zaczynaliśmy pracę. Cały czas coś dodawaliśmy, albo zmienialiśmy: harmonie, chórki, wokal...

Nie wchodziłaś do studia tylko po to, żeby nagrać wokal?
Nie, tak nie mogło być. Moim zdaniem jest to niedobre dla artysty. Jeśli mam się dobrze czuć w tym, co nagrywam, to muszę realizować również własne pomysły, a miałam ich sporo. Na przykład w piosence, którą nagrałam z DJ-em Tomkkiem, !Bazz dał mi naprawdę dużo swobody. Chciałam, żeby utwór zabrzmiał tak, jakbym była w klubie i śpiewała w trakcie tańca. Dlatego postanowiliśmy zmienić długie wersy na krótsze, żeby były bardziej skoczne. Bywało też tak, że robiliśmy sobie przerwę od jakiejś piosenki, żeby nagrać inną, w którą trzeba było włożyć więcej feelingu, a później wracaliśmy do pierwszego utworu i słuchaliśmy wszystkich próbnych wersji. Bardzo mi się to podobało, bo było bardzo kreatywne i odmienne od pracy, która polega wyłącznie na tym, że trzeba zaśpiewać od A do Z piosenkę napisaną przez kompozytora.

Skąd wzięła się na płycie piosenka po rosyjsku?
Ta piosenka powstała dużo wcześniej. To druga wersja utworu nagranego jeszcze przez duet Jet Set „The Beat Of Your Heart”. Kiedyś nagraliśmy ją i zamierzaliśmy wypromować w Rosji, ale nie było na to czasu. Teraz można ją znowu pokazać, tylko w języku rosyjskim.

Chodzisz czasami na taneczne imprezy?
Chodzę, ale bardzo rzadko, nie mam na to zbyt wiele czasu.

Wolisz bawić się w klubach czy na prywatnych imprezach?
Wolę imprezy prywatne. Kiedy jestem tylko wśród znajomych, wiem, że mogę się wyluzować i być sobą. Jeśli chodzi o imprezowanie, właśnie to jest dla mnie najważniejsze. A jeśli chodzi o imprezy w klubach, czasami daję się skusić.

A przy jakiej muzyce bawisz się najchętniej?
Oczywiście przy r’n’b! Tylko! Do tańca, poruszania ciałem te bity są idealne. Dlatego chciałam, żeby taka muzyka znalazła się na mojej płycie. Chciałam pokazać siebie taką, jaką jestem dzisiaj. Wiadomo, że za rok czy za dwa lata będę inna, bo zmieniamy się przez cały czas. A dzisiaj kocham spokojne piosenki, uwielbiam brzmienie gitar oraz r’n’b. Myślę, że to wszystko można znaleźć na mojej płycie.
Sony Music Entertainment Poland/fot.Sony Music Polska
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~adamm [2009-09-19 23:20]

biale kozaczki i bokser prostak
to atrybuty tej gwiazdki .i tyle o tym

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~aga [2009-09-19 15:11]

sashka i juz!
no pieknie! sukcesow zycze! jestem fanka :)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~l [2009-09-19 13:06]

jest lepsza od dody, steczkowskiej, gorniak

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~micho [2009-09-19 12:54]

boska
bosko spiewa i bosko wyglada ;)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~fikus [2009-09-19 12:19]

cala Polska ja kocha
jest naprawde spoko

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~rogaty [2009-09-18 21:19]

cala Polska?!...ja jej nie lubie ...
nie lubie jej od czasu wystapienia w BB...ma bardzo maly dystans do siebie,jest zarozumiala,spiewa raczej przecietnie...nic ciekawego!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~mieciel [2009-09-18 19:55]

Sexy Girl
Jest misiowata, kochana, piękna dziewucha. I jeszcze pięknie śpiewa. Sasha jesteś simply the best!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~pinkie wienkie8 [2009-09-18 18:53]

Jet set JE JE
normalnie wypas, aż się posikam zaraz. [S]Hit murowany!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~maxim [2009-09-18 17:13]

Sashka, jesteś ładną, nawet bardzo ładną dziewczyną !
Ale w głowie masz tak pusto że szok !

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
człowiek pająk [2009-09-18 14:59]

warszawa...
FAJNIE SIE TU MIESZKA, nie ma tu takiej wiejskiej atmosfery jak np w Radomiu czy Kielcach.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~k-t [2009-09-18 16:13]

A kto to?
Nie kocham jej :P.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~belka [2009-09-18 15:52]

niezła jest
Ten jej kawałek co leci w radiu naprawdę świetny

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Hans Olo [2009-09-18 13:39]

zapomniała czegos dodać
Jej tatuś jest dyrektorem jednego z rosyjskich teatrów i to nie nauczycielka wszystko załatwiła tylko właśnie on.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~czytelnik [2009-09-18 13:13]

Jaką kariere?
Że jaka karierę zaczyna robić ? Że kim ona w ogóle jest ? Że w czym występowała ? Że skąd jest? ja pier... ale mamy 'wschodzące' gwiazdy...

odpowiedz