szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

21 KwietniaNajnowsze wiadomości

21 Kwietnia Najnowsze plotki

Idziemy wytrwale, spokojni o świat (rozmowa z Ziyo)

2008-11-12   A A A
 

"Idziemy wytrwale, spokojni o świat
Idziemy wytrwale, idziemy od lat
Spokojni o przyszłość, spokojni o cel
Idziemy wytrwale, dzień za dniem"

Ten krótki cytat z utworu „Idziemy Wytrwale” autorstwa Jerzego Durała z pewnością może posłużyć za motto jego zespołu. Ziyo przecież już od ćwierćwiecza jest obecne na scenie rockowej, wciąż nagrywa i koncertuje. Już by się wydawało, że po ostatniej płycie wydanej w 2005 roku słuch o zespole zaginął, a tu niespodzianka ZIYO nagrało materiał na nowy album.

Jurek od wydania ostatniej płyty upłynęło już trzy lata. Co zmieniło się w zespole, jak wygląda aktualny skład ZIYO ?

Zakończyliśmy współpracę z dotychczasowym klawiszowcem zespołu Mariuszem Dziekanem, który zafascynowany bardziej jazzowymi klimatami gra teraz w tarnowskiej formacji P.M.ELEKTRIC QUARTET. Zespół ZIYO w tym układzie przeniósł większość swoich działań do Krakowa,gdzie na co dzień mieszkają gitarzysta Piotr Sokołowski, basista Jacek Bielecki i nowy muzyk w kapeli, obsługujący wszelkie klawiatury, Marcin Mączyński. Bębny nadal obsługuje pochodzący z Bochni Sławek Puka. Po katastrofalnej, nieudolnej i tendencyjnie słabej promocji, którą nazwałbym wręcz anty-promocją poprzedniego krążka POPBURGER, zmieniliśmy także wydawcę na warszawską firmę z dobrymi tradycjami MTJ. Więcej szczegółowych informacji i nowych wiadomości o zespole znajdziecie na naszej oficjalnej stronie internetowej www.ziyo.com.pl

Jakie jest brzmienie nowej płyty, zbliżone do POPBurgera czy może sięgające korzeniami do pierwszych krążków ?

Rzeczywiście powrót do korzeni na nowym albumie PUZZLE okazał się naturalną konsekwencją, po wyeksploatowaniu na kilku poprzednich płytach koncepcji stosowania elementów sequenserowej muzyki elektronicznej. Eksperymenty z brzmieniami elektro, ograniczyliśmy tutaj do niezbędnego minimum. Dzięki temu utwory brzmią bardzo energetycznie, przekonująco i wiarygodnie. Nowa płyta to kawał solidnego pop - rockowego grania z ostrymi gitarowymi riffami, romantycznymi partiami klasycznego fortepianu i energetyczną, motoryczną sekcja rytmiczną z jednej strony oraz kilkoma romantycznymi, czasem wręcz melancholijnymi balladami rockowymi z drugiej. W tym charakterystycznym dla niektórych wcześniejszych kompozycji ZIYO klimacie czujemy się równie dobrze jak w ostrych , dynamicznych z mocnym przekazem tekstowym kawałkach. Mam wrażenie że ta płyta jest ciekawa bo zróżnicowana w obszarze nastrojów i dynamiki a jednocześnie nie eklektyczna a raczej spójna i jednorodna stylistycznie i brzmieniowo. Całość nagrana i wyprodukowana została przy użyciu najnowszych technologii nagraniowych i realizatorskich a specyficznie zniekształcone brzmieniowo partie gitar nadają naszej nowej płycie świeżość i odpowiedni smak.

Bazując na informacjach z oficjalnej strony zespołu (ww.ziyo.com.pl)-fani ciągle pytają o więcej koncertów. Czy Jerzy Dural wyruszy w końcu na trasę koncertowa po Polsce ?

W związku z premierą przewidzianą na początek listopada i promocją nowej płyty, myślimy o zdecydowanym zwiększeniu naszej aktywności koncertowej. Na początek planujemy promocyjne koncerty dla fanów i ludzi z branży muzycznej w Stolicy, Krakowie i Tarnowie. Potem przyjdzie czas na trasę po całej Polsce, wszędzie tam gdzie, znajdą się chętni do posłuchania i zobaczenia zespołu ZIYO na żywo, w specjalnie zaprojektowanej scenografii, z elementami prezentacji multimedialnych i oczywiście w nowym repertuarze z utworami z nowej płyty PUZZLE. Mam nadzieję, że będzie też okazja na pokazanie nowego programu poza granicami kraju, w miejscach gdzie coraz mocniejsza jest nasza Polonia jak w Dublinie, Londynie, Chicago czy Nowym Yorku.

Ireneusz Starzyk / fot. własność zespołu, Ireneusz Starzyk
oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!