szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

17 LutegoNajnowsze wiadomości

17 Lutego Najnowsze plotki

"Chcieliśmy, żebyście na nas czekali." (Rozmowa z Chimairą)

2008-03-13   A A A
 

Chimaira już jest w Europie. Muzycy po raz kolejny przylecieli i rozpoczęli już trasę. Mają napięty grafik i męczy ich deszczowa pogoda. - Z tego co widzę jesteście teraz w Niemczech? - pytam. - Ta, wszystko jest w porządku tylko taka męcząca aura, jest szaro i nie najlepiej wpływa to na nastrój - powiedział Rob, gitarzysta Chimairy. Jak chłopaki przylecą do Polski pewnie nie będzie lepiej. Ale im nic nie jest w stanie przeszkodzić w graniu i w żartowaniu sobie z kolegów. Panie i Panowie - Chimaira już 15 marca w Polsce!


Wraz z nową płytą pojawiła się nowa wytwórnia - Nuclear Blast. Jaka jest dla was najbardziej widoczna różnica pomiędzy RoadRunner Records a Nuclear Blast?

Tak naprawdę to my nie dostrzegliśmy różnicy pomiędzy tymi dwiema wytwórniami. One robią swoje, a my swoje. Kiedy wytwórnia planowała promocje albumu, my wyruszyliśmy robić to samo na żywo, w trasie. Graliśmy też na wielu letnich festiwalach więc do tej pory nie specjalnie był czas na to, żebyśmy się lepiej poznali, wyrobili sobie jakieś opinie, odczuli różnicę. Dla nas nie ma tej różnicy. My gramy, jeździmy w trasy, a oni nas promują.


To była wasza decyzja czy RoadRunner zaproponował wam inną drogę, bo stwierdził, że kierunek, w jakim wy zmierzacie, różni się od tego, który oni obrali?

To była tylko i wyłącznie nasza decyzja. To my chcieliśmy podjąć współpracę z Nuclear Blast. To jednak nie ma nic wspólnego z oddziałem RoadRunner w Europie. My po prostu już nie chcieliśmy współpracować z ich siedzibą w USA. Wszyscy ludzie z RoadRunner w Europie i każdego innego oddziału, poza tym, który jest w Stanach, to wspaniałe osoby. Byli dla nas mili, życzliwi, pomocni, bardzo pomysłowi. Uwielbialiśmy robić coś wspólnie z ich europejskim biurem. Natomiast mieliśmy duże problemu z oddziałem RR w Stanach. Oczekiwano od nas tego, że nagramy hity, które będzie można usłyszeć od rana do wieczora w radiu. My tego nie robimy więc byliśmy przez nich gorzej traktowani. Ponieważ podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy z RR w USA to automatycznie również w Europie zaczęliśmy współpracować z inną wytwórnią.


Wiemy już jakiej muzyki nie chcieliście grać, powiedz zatem, które zespoły były i nadal są dla was inspiracją?

To na pewno Metallica, Sepultura, Slayer, Cannibal Corpse.


A jakieś nowe zespoły na was wpłynęły?

Jestem wielkim fanem Opeth. Byliśmy z nimi w trasie w 2005 roku. Szczerze mówiąc nie zwróciłem jakiejś szczególnej uwagi na pozostałe zespoły, z którymi nagraliśmy, kiedy jeszcze współpracowaliśmy z RoadRunner. Tych kapel było pewnie około dwudziestu, a ja zauważyłem właśnie Opeth. Bardzo mi się spodobało jak grają i teraz nie mogę się doczekać, żeby znowu ich zobaczyć.

cleo
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!