szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

4 KwietniaNajnowsze wiadomości

4 Kwietnia Najnowsze plotki

"Sufit w naszym kraju wisi dość nisko" (rozmowa z Anitą Lipnicką i Johnem Porterem)

2008-03-06   A A A
 

Miał być duet na jedną płytę, wyszła sześcioletnia współpraca i 3 albumy. I aż żal ściska, że postanowili w tym miejscu postawić kropkę. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Do swych solowych projektów powrócą z olbrzymim bagażem doświadczeń. O swojej pożegnalnej wspólnej płycie "Goodbye" oraz o tym jak szczęśliwą parę tworzą prywatnie, Wirtualnej Polsce opowiadają Anita Lipnicka i John Porter.
Co oznacza okładka płyty "Goodbye"?

Anita Lipnicka
: To pożegnanie. Opuszczona łódka.


A czy ta łódka nie oznacza raczej, że się gdzieś utknęło w pewnym momencie?

AL
: Hmm...w sumie jest taka "zamrożona w czasie"...
John Porter: Podoba nam się, że każdy to interpretuje po swojemu. Jak w filmach Davida Lyncha.


A kto wpadł na pomysł tej łódki?

AL
: John wpadł na ten pomysł. Ja myślałam na początku o jeziorze, na którym ta łódka miała swobodnie dryfować. Tyle, że w dniu sesji spadł śnieg i jezioro przymroziło. Dlatego łódka jest na lodzie. (śmiech) W sumie to chyba wyszło nawet lepiej.


W jaki sposób została podjęta decyzja, że ten album będzie ostatni? Usiedliście pewnego dnia i stwierdziliście "dalej się nie da"?

JP
: To nie jest tak, że dalej się nie da. To stało się jasne w trakcie nagrywania tej płyty. Zazwyczaj w takich momentach pojawia się pytanie: "co dalej"? A my dalej za bardzo nie widzieliśmy, ani nie słyszeliśmy.
AL: Owszem można by dalej, ale chcieliśmy uniknąć powielania samych siebie. Nie chcieliśmy popaść w jakąś sztampę i odcinać kupony od tego co nam się udało dotychczas zrobić.


A nie pomyśleliście, że można spróbować po prostu pójść w inne rejony muzyczne? Czy może odezwało się w was to, że ten duet miał być na początku tylko projektem na jedną płytę?

AL
: Faktycznie miał taki być. A przeciągnął się w 6 lat współpracy.
JP: Poza tym jest inna, ważna rzecz. Duet jest czymś kompletnie innym niż zespół, czy projekt solowy. Tutaj liczy się kompromis. Na nim od początku do końca jest wszystko zbudowane.
AL: Każde z nas ma też chęć zrobić coś osobno, co w pewnym stopniu też wpłynęło na naszą decyzję.

Alko
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!