szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

24 LutegoNajnowsze wiadomości

24 Lutego Najnowsze plotki

"Jeśli publiczność daje nam coś od siebie, my dajemy im jeszcze więcej" (rozmowa z Martijnem Spierenburgiem z Within Temptation)

2008-01-28   A A A
 

Gotycki? Symfoniczny? Jakby tego nie nazwać, od 11 lat Within Temptation udowadniają, że ich rock trzyma poziom. Mają prawdopodobnie tyle fanów, co i przeciwników. Jednak chyba o tym nie myślą i robią swoje. Ostatnio sprzedali swój milionowy krążek. W Polsce promowali swój ostatni album "The Heart Of Everything". Korzystając z okazji, Wirtualna Polska zadała kilka pytań klawiszowcowi grupy - Martijnowi Spierenburgowi


Pierwsze dokonania Within Temptation mieściły się w kategoriach gothic metalu. Później zespół poszedł w stronę symphonic rocka/metalu. Jak określiłbyś kierunek w którym grupa zmierza w tym momencie?

Martijn Spierenburg:
Na pewno będziemy balansować na tej granicy między rockiem a metalem, między innymi za sprawą tego "filmowego" motywu, który również póki co pozostaje niezmienny.


Czyli element "symfoniczny" wciąż pozostanie myślą przewodnią?

MS:
Zdecydowanie tak. Z resztą to domena Sharon.


O właśnie, skoro jesteśmy przy elementach niezmiennych nasuwa mi się pytanie. Ostatnio w kilku grupach było głośno o zmianach na miejscu wokalisty/tki. Najwięcej szumu w tej kwestii wywołał chyba zespół Nightwish. Czy u was Sharon jest niezagrożona?

MS:
Jest bardzo silnym punktem tego zespołu i w tym momencie nie wyobrażam sobie, że miałby ją ktoś zastąpić. Wśród wszystkich planów jakie mamy na przyszłość nie ma o takiej ewentualności najmniejszej wzmianki.


Nie tak dawno temu osiągnęliście pułap miliona sprzedanych płyt. Musicie być chyba niebywale dumni.

MS:
No jasne! Informacja, że tak wiele osób lubi naszą muzykę zawsze wywołuje uśmiech i poczucie dumy.

alko
oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!