szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

25 LutegoNajnowsze wiadomości

25 Lutego Najnowsze plotki

"Scena jest miejscem, gdzie nie da się nikogo oszukać". (rozmowa z zespołem Vader)

2007-10-23   A A A
 

Mówi się o nich "najbardziej rozpoznawalny polski zespół na świecie". Zadziwiające, zważywszy na to, że grają metal. Zaczynali w latach 80-ych, rośli w siłę w latach 90-ych. Dziś są potęgą z poważnymi planami na przyszłość. Właśnie wydali koncertowe DVD "And Blood Was Shed In Warsaw". Z Peterem i Novym z zespołu Vader rozmawia WP.


Wróciliście właśnie z "Pytania Na Śniadanie" w TVP. Trochę to dla was chyba nietypowe...

Peter: Całkiem fajna ekipa. To było trochę coś w rodzaju happeningu. Nieco inaczej sobie to wyobrażałem. Naprawdę tam gotujesz przez 2 godziny, a obok ciebie ludzie rozmawiają... W sumie jak na telewizję to nie spodziewałem się takiego luzu.
Novy: Mi też bardzo się podobało.


Ale przecież to taki "grzeczny" program.

Peter: Wiesz, to telewizja publiczna i program poranny. Czego tu się spodziewać? I tak jesteśmy mile zaskoczeni, że nas w ogóle zaprosili i tak ładnie ugościli.
Novy: Poza tym mieliśmy okazję porozmawiać na tematy, na które zazwyczaj nie rozmawiamy, np. ulubiona potrawa. (śmiech)


Przejdźmy do muzyki. Zespół Vader to dosyć długa historia. Peter, Ty jesteś właściwie ostatnim, który pozostał z tego pierwszego, oryginalnego składu z lat 80-tych. Na pewno oznacza to, że twoje zdanie bardzo się liczy.

Peter: Nie ulega wątpliwości, że tak.


A czy w związku z tym czujesz jakiś dodatkowy ciężar?

Peter: Nie wydaje mi się, żeby ciężarem było to, że przez 25 lat udało nam się przetrwać, a jednocześnie utrzymać wysoki standard, być aktywnym i grać dla kolejnych pokoleń. To raczej radość. Dobra zapłata za to, co robimy i dowód, że muzyka, którą tworzymy nie trafia w próżnię.
alko
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!