szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

25 LutegoNajnowsze wiadomości

25 Lutego Najnowsze plotki

"Lubię dzielić się tym co sam już wiem." (rozmowa z Johnem Petrucci).

2007-10-11   A A A
 

Dream Theater to jeden z tak zwanych "gigantów", czy jak kto woli, "dinozaurów" prog-rocka/prog-metalu. Ponad 20 lat razem wspólnego grania, większośc muzyków uznawanych jest za bogów w swych kategoriach. W ubiegłym tygodniu po raz kolejny odwiedzili Polskę promując swój ostatni album "Systematic Chaos".Z Johnem Petrucci, członkiem zespołu i jednym z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów na świecie rozmawiała Wirtualna Polska


Świetnie wyglądasz. Tyle lat grania w Dream Theater a wszyscy trzymacie się świetnie.

JP: Faktycznie w tym roku stuka mi 40ka. Jestem starym człowiekiem. (śmiech)


Czytając dziś przeróżne recenzje można napotkać stwierdzenia typu "jeśli lubicie np Dream Theater, to ta kapela powinna się wam spodobać". Jak doszło do tego że staliście się kapelą do której porównuje się innych wykonawców?

JP: Trudno powiedzieć. Kiedy zaczynaliśmy nie było tak. Również nas porównywano do kilku wykonawców jak np zespół Rush. Ale przez ponad 20 lat zrobiliśmy niezłą karierę. Wydaliśmy mnóstwo albumów i nadal bardzo ciężko pracujemy. Takie opinie bardzo cieszą. To miło mieć świadomość że udało nam się zyskać taki szacunek w świecie muzyki.


Czy te zespoły próbują was naśladować, tylko dlatego, że zdobyliście taki rozgłos i szacunek, czy może w muzyce DT jest coś na prawdę wyjątkowego?

JP: Osobiście wolałbym wierzyć, że te kapele są jednak szczere w tym co robią.


Ale zgodzisz się, że wielu jest takich co wymieni was w rubryce "Inspiracje".


PJ: Wiesz, my nie jesteśmy jakimś chwilowym zjawiskiem. Już jakiś czas gramy i słuch o nas raczej nie zaginie. Ten gatunek - progresywny rock, metal, czy jak to nazwiesz, ma dosyć długą historię i zawiera wiele kapel. Kiedy zaczynaliśmy byliśmy zwyczajnymi z pierwszymi fascynacjami, typu Rush. Aż tu nagle wychodzi nowa Metallica, nowy Iron Maiden... Pod wpływem tych inspiracji zaczęliśmy tworzyć swoistą mieszankę rocka i metalu. To z czasem stało się naszym rozpoznawalnym stylem . To stało się jakoś tak naturalnie.

alko
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!