szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

29 MarcaNajnowsze wiadomości

29 Marca Najnowsze plotki

"Lubimy przyjeżdżać do Europy" (rozmowa z zespołem Down)

2007-09-12   A A A
 

Już za kilka dni premiera najnowszej płyty zespołu Down. My jednak postanowiliśmy wcześniej zareagować i przeprowadziliśmy wywiad z gitarzystą Kirkiem Windsteinem. Chcesz wiedzieć jak powstawał krążek? Czy możemy się spodziewać, że kolejne będą ukazywały się częściej, no i przede wszystkim czy zobaczymy Down w Polsce? Przeczytaj specjalny wywiad dla Wirtualnej Polski.


Witam! Miło mi, że mam okazję z tobą rozmawiać, bo w Polsce jest wielu fanów, którzy już nie mogli się doczekać waszej najnowszej płyty.

Miło to słyszeć.


Wiele zespołów takich jak Slayer, Maschine Head, Type O Negative czy nawet Madball odwiedziło Polskę już nieraz. Dlaczego wy nigdy nie zagraliście w Polsce? Czeka tutaj na was naprawdę dużo fanów. Jest jakiś powód?

Byliśmy w Europie latem zeszłego roku. Jednak nie wydaliśmy wtedy żadnego albumu, nie byliśmy jakoś specjalnie promowani wtedy. To było dość ryzykowne: pojechaliśmy do Europy licząc się z tym, że nie zostaniemy najlepiej odebrani, że możemy być tam mało popularni. Zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, nie wiedzieliśmy, że mamy w Europie tylu fanów. Teraz pojedziemy już z nieco innym nastawieniem. Z pewnością zagramy dużo więcej koncertów, pewnie do Polski też zajrzymy.


A te europejskie koncerty bardzo się różnią od tych, które gracie w Stanach?

Bardzo się różnią. W Stanach jest nam dużo łatwiej, dużo wygodniej. Często chodzi nawet o takie prozaiczne rzeczy jak brak bariery językowej, tutaj wszyscy mówią po angielsku i rozumiemy co się dzieje (śmiech). Możemy jeść to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, spotykać się ze znajomymi, być blisko rodziny – mamy wtedy dużo mniejsze rachunki za telefon komórkowy. Wy macie strasznie drogie rozmowy! Ale to nas nie zniechęca, lubimy jeździć w trasę nawet dalej. Ja już byłem w Europie około piętnastu razy. Z różnymi projektami. Tak już zupełnie na poważnie: lubimy grać w Europie, a te tłumy, które tak chętnie oglądamy na koncertach, świadczą o tym, że publiczność też chyba lubi te koncerty. Ja w każdym razie z przyjemnością przyjadę w przyszłym roku.

cleo
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!