szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

29 MarcaNajnowsze wiadomości

29 Marca Najnowsze plotki

"Lubimy przyjeżdżać do Europy" (rozmowa z zespołem Down)

2007-09-12   A A A
 

Sam często wspominasz o innych projektach, w które jesteś zaangażowany. Jak to się dzieję, że zajmujesz się tyloma rzeczami jednocześnie? Miłość do muzyki?

Wiesz co? Najlepsze w tym wszystkim jest to, że każdy z projektów w których biorę udział, jest kompletnie inny. Najbardziej jestem związany z zespołem Down, ale nie zapominam o Crowbar i jest jeszcze cała masa innych rzeczy. Niektóre z nich są dla mnie prawdziwą zabawą, bo mogę sobie pozwolić na dużo szybsze tempo niż przy graniu z Down czy Crowbar. Jest też taki projekt, który będzie dla mnie zawsze bardzo ważny Body and Blond tam z kolei jest nieco więcej dźwięków typu Ambient. Ale to wciąż bardzo pozytywne wibracje, które można przekazać poprzez muzykę. Ja w ogóle słucham dużo bardzo różnej muzyki i jest to nie tylko mocne brzmienie. Dlatego też lubię eksperymentować i samemu brać udział przy tworzeniu bardzo różnych rzeczy.


Pracujesz z wieloma różnymi muzykami. Czy jest wśród nich ktoś, z kim najbardziej lubisz nagrywać?

Ja lubię każdego z kim nagrywam (śmiech). Szanuje tych ludzi, z którymi pracuję. Mógłbym bardzo długo wymieniać. Praca w Down jest wśród tych wszystkich innych projektów bardzo ważna. To pięć bardzo silnych osobowości, każdy z nas jest inny, każdy coś wnosi. Dodatkowo każdy udziela się też w innych zespołach, sprawdza w innych rzeczach. To jest bardzo ciekawa sprawa. Doceniam wszystkich tych ludzi, dla których muzyka była ważna sama w sobie. Którzy chodzili z pustymi kieszeniami, ale nie poddawali się. Całymi dniami pisali teksty, pracowali nad aranżacją, nad tym, by zrobić coś naprawdę dobrego. Wielu muzyków, z którymi przyszło mi pracować, zachowuję się właśnie w taki sposób. Doceniam wszystkich, którzy pracują nad tym, by nasze płyty były tak dobre jak są.


Oby tak dalej. Dziękuję w takim razie za rozmowę i pamiętaj o tym, co mi dzisiaj powiedziałeś odnośnie trasy w przyszłym roku. Chcemy was koniecznie zobaczyć w Polsce.

Będę pamiętał. Cieszę się, że mamy w Polsce tylu fanów. Dziękuję za wywiad i życzę ci miłego wieczoru, bo u mnie dopiero zaczął się dzień.
cleo
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!