szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

6 KwietniaNajnowsze wiadomości

6 Kwietnia Najnowsze plotki

"Lubimy przyjeżdżać do Europy" (rozmowa z zespołem Down)

2007-09-12   A A A
 

To świetnie. Ale słyszałam ostatnio nieco gorszą informację. Wokalista Slayera, Tom Araya powiedział, że jest już zmęczony i poważnie myśli o tym, by zakończyć pracę. To szokujący news. Trudno sobie wyobrazić scenę metalową bez takiego zespołu jak Slayer. Ty to sobie wyobrażasz? Jak to będzie wyglądać.

To prawda: jest mi przykro z tego powodu, bo zdaję sobie sprawę jak ważne miejsce w muzyce zajmuje Slayer. Ale z drugiej strony doskonale ich rozumiem: są na scenie od tylu lat i nie zatrzymują się, nie przestali grać. Jak nie są w trasie, to siedzą w studiu i nagrywają kolejny album, to musi być bardzo męczące. Mam nadzieję, że oni nie zakończą swojej działalności tylko zrobią sobie przerwę. Może właśnie tego im potrzeba. W końcu każdy musi się kiedyś na moment zatrzymać, odpocząć, nie można być non stop w trasie. Kiedy jesteś na scenie, grasz, żyjesz tym wszystkim, widzisz szalejącą publiczność – jest świetnie. Ale po pewnym czasie zaczynasz nawet popadać w depresję, czujesz się samotny, brakuje ci prywatnego życia. Ja tak mam: tęsknię za moja żoną, tęsknię za moją małą córeczką. Naprawdę taka przerwa jest dobra. Każdy powinien ją sobie czasem robić. Zatrzymać się, przystopować, skupić na życiu osobistym, spojrzeć na wszystko z dystansem. Mam nadzieję, że w przypadku Slayera właśnie o to chodzi. Może to będzie np. roczna przerwa, odpoczną i wrócą na scenę. Znowu poczują ogromna chęć do tego, by grać dalej.


Też mamy taka nadzieję. Kiedy rozmawialiśmy o specyficznym klimacie, który tworzy wasza muzyka, wspominałeś, że w dzieciństwie słuchałeś np. Iron Maiden. Czy teraz masz jakieś ulubione zespoły? Ktoś zrobił ostatnio na tobie wrażenie?

Tak naprawdę najważniejsze dla mnie zespoły, to te same, których słuchałem w młodości (śmiech). Spodobało mi się kilka nowych grup, ale głównie słucham tego co kiedyś. Mam w domu dużą kolekcję płyt z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. To hardrock i heavy metal. I to jest to, czego zawsze słucham. Teraz właśnie wróciliśmy z trasy. Tam mieliśmy wiele okazji do tego, by porozmawiać z innymi muzykami, zagrać na jednej scenie. To jest dla mnie najważniejsze przy doborze muzyki. W ten sposób jej słucham. Ja osobiście mam tak, że niczego nie szukam. Jeśli słyszę coś, to wiem czy to jest dobre czy nie i tak już zostaje. Mam ogromną kolekcję starych płyt przy których dorastałem, dojrzewałem i lubię je na nowo odkrywać. Mam wtedy wrażenie, że słyszę to pierwszy raz. Przeżywam wtedy coś niesamowitego. Czuję, że dojrzałem nie tylko jako mężczyzna, ale również jako muzyk. To tak, jakbym słuchał płyty, której nigdy wcześniej nie miałem w ręku. To są kompletnie nowe rzeczy, słyszę coś, czego wcześniej nie słyszałem.
cleo
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!