szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

30 MarcaNajnowsze wiadomości

30 Marca Najnowsze plotki

"Lubimy przyjeżdżać do Europy" (rozmowa z zespołem Down)

2007-09-12   A A A
 

Przychodzą i reagują entuzjastycznie, bo wasza muzyka jest wyjątkowa. Rozmawiałam z moimi znajomymi na temat waszych płyt i okazuje się, że wszyscy mamy podobne wrażenia. Wracamy do domu po ciężkim dniu, siadamy w fotelu, włączamy którąkolwiek z płyt zespołu Down i raptem masz wrażenie, że jesteś gdzie indziej. Zamiast ciemnego pokoju widzisz ogromne ważki, krokodyle, pana z fajką i wszystko to, co się kojarzy z Nowym Orleanem i ogólnie terenem dotkniętym katastrofą spowodowaną przez huragan Katrina. To niesamowite, że udało wam się to sprawić...Szczególnie ostatnia płyta zasługuje na wyróżnienie.

Na tym polega siła muzyki. Na tym polega nasza praca. Tak, rzeczywiście ta ostatnia płyta ma takie specyficzne wibracje. Większość tekstów jest o ciężkim okresie w życiu, różnych trudnych sytuacjach, przez które każdy z nas musiał przejść. Jednak mimo to przesłanie tej płyty jest pozytywne. Sprawi, że poczujesz się lepiej, kiedy jej posłuchasz i to właśnie chodzi w muzyce, po to ona jest. Wiesz, kiedy ja dorastałem słuchałem Iron Maiden. Czułem się wtedy tak, jakbym był w Londynie, odwiedzał po kolei różne knajpy, w których w rzeczywistości nigdy nie byłem. Co prawda urodziłem się w Anglii, ale bardzo wcześnie stamtąd wyjechałem i nie mogłem mieć pojęcia jak to wszystko wygląda. Jednak muzyka tak właśnie na mnie podziałała. Zabierała mnie do Europy, czasem czułem się jakbym był w Niemczech. Tak działa muzyka. Wiesz, są wykonawcy, którzy sprawiają, że słuchając ich czujesz się jakbyś był na jednej wielkiej imprezie na plaży, pił kolorowe drinki. Na tym to wszystko polega. Cieszę się, że muzyka, którą gramy, też tak na was działa. To dla nas bardzo ważne.
Tak, da się to wyczuć, a dziś niewielu wykonawcom wychodzi to tak skutecznie jak wam. Dlatego jest pewien problem z tym związany…

Tak? Jaki?


Na to, żeby poczuć moc muzyki musimy strasznie długo czekać. Robicie naprawdę świetną muzę, wszyscy z zapartym tchem czekamy na pojawienie się w sklepach nowego albumu, a wy wydajecie płyty tak rzadko. Dlaczego?

Tak, wydajemy dość rzadko, ale pocieszające jest to, że między poprzednim albumem, a tym najnowszym upłynęło już nieco mniej czasu niż miało to miejsce wcześniej. Myślę, że ten odstęp czasowy pomiędzy konkretnymi krążkami stopniowo będzie się zmniejszał. Kilka lat temu każdy z nas oprócz zespołu Down miał na głowie jeszcze kilka innych projektów. Dlatego trudno było nam się dogadać na tyle, by płyty ukazywały się częściej. Teraz koncentrujemy się na nagrywaniu jako Down i myślę, że będziecie zadowoleni. Nie będziecie już pewnie musieli tak długo czekać na kolejny album. Co prawda nadal angażujemy się w inne projekty, ale koncentrujemy się na Down. I to nie tylko zawodowo. W tej chwili Down jest zdecydowanie na pierwszym miejscu dla nas.

cleo
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!