szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

29 MarcaNajnowsze wiadomości

29 Marca Najnowsze plotki

"Lubimy przyjeżdżać do Europy" (rozmowa z zespołem Down)

2007-09-12   A A A
 

Miło to słyszeć. A masz w takim razie jakieś swoje ulubione miejsce w Europie? Nie wiem, może na przykład, któreś z miast czy państw bardzo cię czymś zaskoczyło?

Nie powiedziałbym, że mam jakieś swoje ulubione miejsce, bo większość czasu w Europie spędziłem w Wielkiej Brytanii i w Niemczech i właściwie już nigdzie na tyle, by coś więcej powiedzieć. Lubię te miejsca, myślę, że w pewnym sensie też dlatego, że już się zdążyłem do nich przyzwyczaić. To są miejsca, w których zawsze bywam kiedy jestem w Europie. Nie da się ukryć, że w Anglii jest nam najłatwiej. Ale widzisz ja najbardziej lubię chyba jednak jeździć do Niemiec. Tam bywałem najczęściej, czasem spędzałem tam całe miesiące. Kiedy odwiedzamy z zespołem nowe państwa, to czujemy się nieco inaczej. Wszystko jest obce, mamy świadomość, że nigdy wcześniej tutaj nie byliśmy. Ale to też ma swój urok…


Pytam cię o te koncerty, bo bardzo często kiedy rozmawiam z różnymi muzykami ze Stanów, słyszę w odpowiedzi, że imprezy te znacznie się różnią przede wszystkim ze względu na publiczność. Podobno w Stanach ludzie reagują nieco mniej entuzjastycznie, bo są po prostu przyzwyczajeni do tego typu koncertów. Natomiast w Europie jest to zawsze dużo bardziej emocjonujące wydarzenie. Też masz podobne odczucia?

Tak, to prawda. Kiedy gramy w Stanach i są to koncerty w takich miastach jak Los Angeles, Nowy Jork czy Chicago to rzeczywiście jest dużo inaczej. Ludzie, którzy są na takiej imprezie praktycznie codziennie chodzą na podobne, gdzie grają inne, znane zespoły i nasz występ nie jest dla nich wtedy czymś zupełnie wyjątkowym. Z kolei nawet w Stanach w mniejszych miastach położonych gdzieś dalej jest już inaczej. Publiczność docenia to, że chcieliśmy przyjechać i zagrać koncert. Dlatego fani z Europy są jeszcze bardziej entuzjastyczni – w końcu to dużo, dużo dalej. Ja lubię takie koncerty: mniejsze miasto, w którym nigdy wcześniej nie byłem, gdzieś na końcu świata, ludzie są szczęśliwi, że przyjechałeś specjalnie dla nich – to jest to.
cleo
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!