szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

21 LutegoNajnowsze wiadomości

21 Lutego Najnowsze plotki

"Staram się nie traktować siebie zbyt serio" - wywiad z Jennifer Lopez

2002-11-20   A A A
 


Jak ci się pracuje z CORYM ROONEY'EM?

CORY jest ze mną od początku – pierwsza piosenka, jaką nagrałam, była właśnie jego autorstwa i nazywała się 'Talk About Us'. Od tego czasu towarzyszy mi przy nagrywaniu każdego kolejnego albumu. Jest w nim coś wyjątkowego. Pracowałam już z wieloma producentami – przy każdej płycie staram się korzystać z pomocy różnych osób – ale między mnie i CORY'EGO zawsze łączyć będzie jakaś szczególna więź. Jest taką osobą, która potrafi dokończyć każdą moją myśl. Zdaje się wiedzieć wszystko, co chcę powiedzieć, co czuję i co robię i muszę powiedzieć, że ja również znam go tak dobrze. Kiedy siadamy do pracy nad płytą, wytwarza się między nami jakaś wyjątkowa chemia. Oboje mamy też bardzo zbliżone gusta. Kiedy puszcza mi coś, nad czym pracował, zawsze powtarza: "wiedziałem, ze ci się spodoba!" i to prawda. Rozumiemy się bez słów a jest to wymarzona sytuacja na linii artysta - producent.

Skąd czerpiesz pomysły na teksty swoich piosenek? Z osobistych doświadczeń?

Doświadczeń, choć niekoniecznie moich. Inspirują mnie także historie z życia innych ludzi, ich emocje, problemy, które tak naprawdę mogą tyczyć się każdego z nas. Wszystko jednak zależy od punktu wyjścia – moich przemyśleń, tego, co w danej chwili zaprząta moją uwagę. Nieraz zaczynam pisać piosenkę o jednej sprawie, a kończę pisać o innej. Dlatego nieraz tak trudno w jednym zdaniu streścić, o czym jest dany utwór. Czasami składa się na niego kombinacja zdarzeń z życia kilku osób.

Czy na nowym albumie towarzyszą ci jacyś specjalni goście?

Tak, jeden utwór – 'All I Have' nagrałam w duecie z LL COOL J. Bardzo fajnie się nam pracowało, mimo że to przecież prawdziwa legenda rapu! Oprócz tego na płycie słychać THE LOX, którzy rapują w singlowym kawałku 'Jenny From The Block'.

Czy wcześniej słuchałaś już kiedyś LL COOL J?

Pamiętam jak był akurat w studio, w którym nagrywaliśmy ten kawałek. Bardzo mu się spodobał, więc zapytałam, czy chce w nim wystąpić. Zgodził się od razu. Przez chwilę zastanawiał się tylko "o czym chciałabyś tu usłyszeć? jak sobie wyobrażasz ten kawałek?" – był bardzo otwarty i chętny do wysłuchania wszystkich moich propozycji. Zaznaczał: "pamiętaj, że to twój utwór, to ty musisz być z niego zadowolona!". Za chwilę sypnął jak z rękawa mnóstwem pomysłów i zaczął je zapisywać. A ja tylko go instruowałam: dobrze, źle, tak, nie. Bardzo szybko udało nam się nagrać ten kawałek – już po godzinie od powstania całego pomysłu nagrywał w studio swoje rymy.

A 'Jenny From The Block' z THE LOX? Jak powstał ten kawałek?

Trochę inaczej, ponieważ tym razem nie było mnie w studio, kiedy THE LOX pracowali nad swoją partią. Kiedy pierwotnie skończyliśmy nagrywanie tego utworu, doszliśmy do wniosku, że chyba brakuje w nim jakiejś wstawki rapowej. Albo wstawki tanecznej, nie byliśmy do końca pewni. A wszystko wskazywało, że będzie to pierwszy singiel z płyty. W końcu ktoś zasugerował mi: "co sądzisz o THE LOX? Wydaje mi się, że by tu pasowali". A ja na to: "Oczywiście, uwielbiam ich! Są na topie już od dawna i ciekawe co wymyślą na mój album". Spisali się rewelacyjnie i to od razu słychać na singlu.
Sony Music Polska
oceń
3
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!