szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

29 MarcaNajnowsze wiadomości

29 Marca Najnowsze plotki

Szkice Jacka Lachowicza: z epek do albumu

2004-03-11   A A A
 

JACEK LACHOWICZ - Artysta, muzyk, związany głównie z sceną trójmiejską. Od 8 lat współpracuje z sopocką grupą alternatywną ŚCIANKA, z którą nagrał trzy płyty długogrające i cztery epki. 1 marca wydał swój solowy, pełnogrający debiut.

Jacku powiedz nam kiedy zdecydowałeś się nagrać swoją solową płytę? Co sprawiło,że podjąłeś się jej nagrania i czy nie obawiałeś się wydać płyty twojego autorstwa bezpomocy kolegów ze Ścianki?

Moją "solówę" zdecydowałem się nagrać już jakiś czas temu. Chyba 6 lat temu nagrałempierwszą demówkę, która była szkicem płyty, ale jeszcze nie tej, która wychodzi teraz... Potem przez kolejne lat, w wolnych chwilach od nagrań ze Ścianką, nagrywałem kolejne demówki i w końcu dwa lata temu ostatnia z nich była szkicem mojej pierwszej solowej płyty... Co sprawiło, że podjąłem się tego nagrania? Myślę, że chęć urzeczywistanienia moich pomysłów muzycznych, które chciałbym, aby pozostały moje od początku do końca tzn. abym sam był sterem, żeglarzem i okrętem. To zupełnie inna sytuacja od tzw. nagrania zespołowego i myślę, że to mi było potrzebne.

Kiedy rozpocząłeś nagrywanie materiału?

Nagrywanie materiału rozpocząłem w czerwcu 2003, ale wykorzystałem wiele z demówki z2002 roku, aby zachować klimat, który uzyskałem przy wymyślaniu utworów.

Czy miałeś jakieś całościowe założenie przy nagrywaniu tej płyty? Płyta jestbardzo akustyczna, właściwie nie słychać, że to muzyka Jacka Lachowicza ze Ścianki.Czy tak miało być?

Oczywiście, że miałem całościowe założenia, bo inaczej nie brałbym się za nagrywaniepłyty solowej. A czy słychać czy nie słychać, że jestem ze Ścianki to chyba już mniejistotne. Najważniejsze było dla mnie, aby była to produkcja, z której przynajmniej wczęści byłbym zadowolony i tak też to czuję.

Moim ulubionym utworem na płycie jest "Szóstka", która znalazła się również napłycie 'Projekt Si 031'. Czy przy wyborze singla nie zastanawiałeś się czy nie wybraćwłaśnie ten utwór?

Myślę, że to będzie drugi singiel i powstanie do tego utworu drugi teledysk, a żeutwór jest twoim ulubionym - bardzo mi miło.

Jakbyś opisał muzykę, która znalazła się na płycie i do kogo jest adresowana?

Trudno jest opisać muzykę i nie chcę tego robić... Niech sami słuchacze spróbują jąsobie przyswoić i odnaleźć w niej coś swojego. Nie wiem też do kogo jest adresowana - Myślę, że do wszystkich tych, o których mówię w pierszej częśći tego zdania.

Jak twoi koledzy z zespołu zaragowali na to, że wydajesz płytę?

Gdzieś każdy spodziewał się, że nagram w końcu materiał solowy i wydam - tak więc niebyło dużego zaskoczenia...

Powiedz coś o pierwszych koncertach, które się już odbyły. Jak ludzie reagują namuzykę z twojej najnowszej płyty i czy gracie coś Ścianki? Kto gra z Tobą nakoncertach?

Nie gramy nic Ścianki, bo chciałem przypomnieć, że wydałem płytę pod moim nazwiskiem anie pod szyldem Ścianki... Reakcja ludzi na koncertach bardzo mnie zaskakuje - płyta ukazuje się 1 marca i trochę ciężko przebić się z rzeczą, której ludzie nie słyszeli, a tu okazuje się, że słuchają i są bardzo zaciekawieni tym co zapodajemy ze sceny... W zespole gra ze mną Marcin Macuk (Pogodno) i Michał Gos (Oczi Ciorne).

Co w planach na ten rok? W tej chwili twoja trasa koncertowa? Co dalej?

Plany są dosyć szerokie, a co z nich stanie się rzeczywistością to się okaże. Narazie jestem zajęty jak młody górnik w kopalni, ale mam nadzieję, że będzie też czasna odpoczynek...

(na podstawie materiałów BMG Poland)
BMG Poland
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!