szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

płyty

recenzje

Jay-Z i Kanye West oskarżeni o aprobowanie rasizmu

2013-05-02

megafon.pl/fot. Universal Music

Jay-Z i Kanye West oskarżeni o aprobowanie rasizmu
  A A A
 

Chuck D z Public Enemy skrytykował kolegów po fachu - Jaya-Z i Kanye Westa - za publiczne używanie rasistowskich określeń. Raperowi nie podoba się, że muzycy stworzyli utwór o tytule "Ni**as in Paris", ponieważ sam nie akceptuje określenia "czarnuchy" (ang. "niggas", "niggers").

Kompozycja pochodzi z bestsellerowego krążka Jaya-Z i Westa "Watch The Throne", teledysk do niej można zobaczyć pod tym adresem.

Muzyk wyraził swoją dezaprobatę po tym, jak jeden z fanów Public Enemy użył określenia z piosenki podczas koncertu we francuskim Lyonie.

- Czarnoskórzy ludzie stoją w USA nad przepaścią - komentował Chuck D. - Nazywanie nas "czarnuchami" i traktowanie tego, jakby to było na porządku dziennym sprawia, że wkrótce z tej przepaści spadniemy.

Artysta nie zrzucił całej winy na fana, który skandował rasistowskie epitety.

- To nie jego wina, on tego nie wiedział. - mówi lider Public Enemy. - To wyrażenie przyjęło się już w języku i kulturze, ponieważ ludzie widzieli czarnoskórych mężczyzn, którzy sami siebie tak nazywali, jakby byli radosnymi niewolnikami.

Raper zaznaczył także, że szanuje Jaya-Z i uważa go za inteligentnego człowieka, ale tak sławna osoba powinna przekazywać w swoich utworach odpowiedzialne treści promujące wzajemny szacunek.

Formacja Public Enemy wydała do tej pory dwanaście studyjnych albumów, ostatni - "The Evil Empire of Everything" w październiku 2012 roku.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~mati [2013-06-25 10:13]

Muszę Chuckowi D, powiedzieć że prawie wszyscy czarnoskórzy raperzy z USA używa takie słowo jak "nigga" taka jest prawda

odpowiedz