szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

płyty

Tomek Lubert (VIDEO) w Sopocie

2007-08-23

Funkyboy

  A A A
 

Pod nazwą zespołu Video, kryje się Tomek Lubert (współtwórca sukcesu zespołu Virgin). Po rozpadzie kapeli zniknął na kilka miesięcy z mediów. Niedawno założył nowy zespół. Pierwszy utwór grupy VIDEO nazywa się "Diamond Beach". Zbieżność nazwy z tytułem solowej płyty Doroty Rabczewskiej - czysto "przypadkowa"?Tytuł piosenki jest nieprzypadkowy. Tomek spędzał tegoroczne wakacje m.in. na Tureckiej Riwierze. W hotelu „Diamond Beach”, w którym mieszkał, kilka kilometrów od miasta Side, liczył na wypoczynek i kilka okazji do złapania opalenizny. Ten pierwszy skutecznie zakłócały mu wrzaski i głośne śpiewy za ścianą. Okazało się, że uciążliwi sąsiedzi to grupka hałaśliwych muzyków z Polski. Niewygodni sąsiedzi szybko nawiązali kontakt z Tomkiem i awantura przerodziła się w ciąg wspólnych imprez, które zaowocowały powstaniem, letniej piosenki o plaży „Diamond Beach”, którą muzycy widzieli z okien hotelu, a która w żadnym przypadku nie ma nic wspólnego z innym utworem "Diamond Bitch".

Powyższa historia powstania VIDEO okazała się zwykłą ściemą, którą w specjalnym oświadczeniu wysłanym do prasy zdementował sam zespół. To żart, który uczy dystansu. Tego ostatniego brakuje w tzw. "polskim showbiznesie".

Pierwszy, "poważny" singel zespołu Video pojawi się we wrześniu. Będzie zapowiedzią albumu "Video gra", który ukaże się w sklepach jesienią

W piątek, 24 sierpnia, o 15.30 wystartuje oficjalna strona internetowa zespołu VIDEO. Jeśli chcesz ją zobaczyć - TUTAJ.

Tomasz Lubert (22 czerwca 1972 w Gdańsku) - kompozytor, gitarzysta, producent muzyczny. Założyciel, lider i twórca większości piosenek zespołu Virgin (w latach 2000-2007). W latach 1990-1998 był tenorem w kilku chórach, m.in w chórze muzyki cerkiewnej CONTINUO. W latach 1994-1998 członek zespołu zespołu Starless. Powodem rozpadu Virgin były kłótnie z jej wokalistką, Dodą. Zamierzał rozwiązać zespół, ale okazało się, że prawnie nie jest do tego upoważniony. Obecnie występuje w zespole Video.

Letnia Kawiarenka Wirtualnej Polski to cykl spotkań z gwiazdami na molo w Sopocie. Wywiady z artystami transmitowane są na żywo w telewizji 4fun.tv. Spotykamy się w każdy piątek o 16. Internauci i widzowie mogą zadawać na żywo pytania zaproszonym gościom.

Gośćmi piątkowego programu realizowanego w ramach Letniej Kawiarenki Wirtualnej Polski byli:

DJ Adamus
Grupa Operacyjna
Gosia Andrzejewicz
Michał Wiśniewski
Piotr Rubik
Edyta Herbuś
Mandaryna
To nie koniec atrakcji. Do zobaczenia w piątek na molo w Sopocie!

Teledyski i wywiady video znajdziesz w WP.tv
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!