szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

płyty

recenzje

  A A A
 

Ostatnio, podczas wielkiego widowiska, które przygotował w Stoczni Gdańskiej w 25 rocznicę powstania Solidarności, Jean-Michel Jarre (fot. AKPA) obiecał, że światowa premiera jego kolejnego albumu odbędzie się właśnie w Polsce. Słowa dotrzymał.24.03.2007 w EMPIK-u, mieszczącym się na terenie centrum handlowego "Arkadia", muzyk podpisywał swój najnowszy album "TÉO & TÉA". Niektórzy ustawiali się w kolejce już od samego rana, choć podpisywanie płyty przewidziano dopiero na godzinę 16.00.


JEAN-MICHEL JARRE PODPISUJE NAJNOWSZĄ PŁYTĘ


Witający artystę, znany dziennikarz radiowy, Piotr Metz powiedział: "Jarre cały czas kombinuje, eksperymentuje, próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Z tą płytą pojechał kompletnie pod prąd, bo nagranie albumu koncepcyjnego, czyli takiego pomysłu z końca lat 60-tych, teraz, kiedy albumy rozpadają się na poszczególne piosenki, jest posunięciem odważnym, ale z reguły tego mu nie brakowało…”. Artysta natomiast wyraził nadzieję, że płyta kompaktowa i materialna forma zapisu dźwięku nie odchodzą jeszcze do lamusa, ponieważ odbiorcy muzyki wciąż potrzebują fizycznego z nią kontaktu, sztuka wirtualna im nie wystarcza.

W najbliższym czasie Jarre zamierza poświęcić się przede wszystkim promocji nowej płyty, a będzie to robić na dwa sposoby. Planuje zarówno duże koncerty plenerowe, do jakich zdążył już wszystkich przyzwyczaić, jak również koncerty klubowe.

Wszystko wskazuje więc na to, że już niedługo Jarre znów odwiedzi nasz kraj. Nie ukrywa zresztą, że bardzo lubi Polskę. Kiedyś żartował nawet, że swoją dobrą formę zawdzięcza Chopinowi, którego często słucha… i od czasu do czasu pije.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!