szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

płyty

  A A A
 

Już w najbliższy weekend gwiazda sceny niezależnej Olaf Deriglasoff będzie gosciem w popularnym programie Kuby Wojewódzkiego. Emisja TV POLSAT w niedzielę 5 kwietnia, o godzinie 22.35. Obok muzyka w programie pojawi się także satyryk Jan Pietrzak.

Olaf Deriglasoff swój pierwszy zespół - Dzieci Kpt. Klossa założył w roku 1981 w Gdańsku. W roku 1985 grupa została jednym z laureatów festiwalu w Jarocinie i dzięki Rozgłośni Harcerskiej stała się znana szerszemu gronu słuchaczy. W roku 1986 zespół rozpadł się a Olaf przeniósł się do Berlina, gdzie grywał w różnych formacjach, między innymi z wokalistą znanym obecnie z grupy Kobiety - Grzegorzem Nawrockim, czy w irlandzko-kanadyjsko-australijsko-polskim projekcie Sea of Heads.

W roku 1994 wrócił do kraju by przyłączyć się do zespołu Jędrzeja Kodymowskiego - Apteka. Efektem tej współpracy są płyty: "Menda" (1994) i "Spirala" (1996). W roku 1996 opuścił zespół i wszedł w skład formacji Maćka Maleńczuka - Homo Twist. Przy jego współpracy powstały płyty "Moniti Revan" (1997) i "Live after Death" (2000).

Od roku 1998, równolegle grał w innym krakowskim zespole – Pudelsi. Owocem wspólnej pracy stała się płyta "Psychopop" (1999). W roku 1997 wziął udział w tworzeniu kompozycji i nagraniu płyty zespołu Tymona Tymanskiego - Kury, "Polowirus". W 1999 roku nagrał z Kazikiem Staszewskim płyte zatytulowaną "Melassa".

W roku 2000, po rozwiązaniu Homo Twist, odszedł z Pudelsów, by zająć się swoim debiutem producenckim, czyli płytą "Yugoton" (2001). Pełnił tam role aranżera, producenta muzycznego, instrumentalisty, wokalisty i autora części tekstów. W roku 2003 wziął udział w nagraniu płyty Kazik Staszewski - "Piosenki Toma Waitsa". W roku 2001 zaczął współpracę z zespołem Kazik Na Żywo. Z grupą tą zarejestrował album "Występ" (2002). W roku 2004 wziął udział w stworzeniu kolejnej płyty Kazika Staszewskiego "Czterdziesty pierwszy". Realizując swoje plany solowe, w roku 2002 zakłada własną formację.
oceń
3
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!