szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

płyty

  A A A
 

Historia kariery naszego "Zdzisia" to przy okazji kawał histrorii polskiego rocka. Dziś 52. urodziny obchodzi wokalista zespołu Perfect, Grzegorz Markowski. Artysta urodził się 23 września 1953 roku. Jest jednym z najpopularniejszych polskich wokalistów, od lat związanym z jednym z najpopularniejszcyh polskich formacji. Muzyk wielokrotnie brał udział w innych, niekoniecznie solowych projektach.GRZEGORZ MARKOWSKI I PERFECT


Grzegorz Markowski, przez wielu uważany jest za założyciela i lidera Perfectu. Zespół powstał jednak w roku 1978, a frontmanem był Zbigniew Hołdys.

Natomiast nasz "Zdziś" dołączył do niego rok później (niektóre źródła podają rok 1980). Swoją karierę zaczynał od śpiewania w amatorskiej grupie Watabah, następnie już jako wokalista występował w Studio Piosenki ZAKR. W latach 1974-1978 współpracował z Teatrem na Targówku i z grupą wokalną Victoria Singers.

W 1976 roku wziął udział w Koncercie Debiutów festiwalu opolskiego. W 1978 roku otrzymał nagrodę za interpretację utworu "Little Things" na festiwalu piosenki w Castlebar w Irlandii.

Co ciekawe, po zaprzestaniu działalności w Perfekcie na przełomie lat 80-tych i 90-tych, oprócz współprcacy z formacjami Hazard i Samolot, prowadził także firmę budowlaną.

Do największych przebojów Perfectu należą "Chcemy być sobą", "Lokomotywa z ogłoszenia", Nie płacz Ewka", "Niewiele ci mogę dać", "Pepe wróć", "Autobiografia", "Wyspa, drzewo, zamek" czy "Kołysanka dla nieznajomej". Obecnie zespół działa nieprzerwanie od roku 1993.

W roku 1997 Markowski uczestniczył w nagraniu nowej wersji piosenki "Moja i twoja nadzieja" na rzecz powodzian. Rok 1998 to nowa wersja "Niewiele mogę ci dać" z Richardem Claydermanem, a rok później nagrał "Osiem błogosławieństw" z okazji pielgrzymki Jana Pawła II.

Jego głos można usłyszeć w głównych tematach muzycznych takich polskich serialu jak "W labiryncie" i "Ekstradycja".
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~kolo [2013-06-04 08:01]

co za bzdury wypisujecie-- Dziś 52. urodziny obchodzi wokalista zespołu Perfect, Grzegorz Markowski. Artysta urodził się 23 września 1953 roku-- ktoś tam u was potrafi liczyć?

odpowiedz