szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

Cleo i Donatan w kolejnym teledysku

2014-01-29

(Fot. You Tube )Powtórzą sukces?

Cleo i Donatan mogą uznać rok 2013 za przełomowy w ich wspólnej karierze. Utwór stworzony dla żartu, stał jednym z największych polskich przebojów. Już w pierwszym tygodniu teledysk do singla „My Słowianie” pobił wszelkie rekordy popularności i kwestią czasu było zdobycie list przebojów. Hit zwrócił uwagę na twórczość zarówno samego Donatana jak i Cleo, której wcześniej nikt nie doceniał. Poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko i z taką świadomością duet wziął się do pracy nad kolejnym dziełem. Właśnie pojawiły się pierwsze przecieki dotyczące nowej produkcji.Zobacz także:

Polacy oszaleli

Koniec Budki

Nowa dziewczyna

Bez hamulców

więcej
oceń
45
57
Podziel sięinne galerie

zobacz także

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +43 [61]
~donut [2014-01-31 16:34]

Co to za słowiański pseudonim Cleo? Ja rozumiem, że p. Klepko chciała być bardziej światowa [* zagranico], ale skoro już napisała taki piękny poemat o Słowianach (albowiem to ona odpowiada za słowa tego wątpliwej jakości utworu), to może lepiej, gdyby podpisała się Rzypicha albo Krasula. Przynajmniej mówiłoby to coś o jej barwie głosu.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: -5 [29]
~kremufka [2014-01-31 13:17]

"Katole, mochery i czarni" z Kosciola Katolickiego domagaja się wielkości człowieka, a więc tego, który zna swoje miejsce na ziemi, potrafi obronić swój dom, swoje państwo, swoją historyczną i osobistą tożsamość ! A nasz obecny postkomunistyczny antykoscielny establishment boi się bohaterstwa Polaków, boi się sukcesów, ich wielkosci - szczególnie tych moralnych - i pięknych postaw. Sprawa obrazu PRLowskiego świata w Polsce, jest bowiem oceną tych, którzy III RP współtworzyli i nadal w niej dominują. Potępienie PRLowskich zbrodni obracza również potępienie dezycji i działania tych, którzy współczesne salony noszą na rękach. Można by jednak sądzić, że sytuacja dotycząca oceny zbrodni wołyńskiej, buntu w Treblince, czy Powstania Warszawskiego nie dotyczy sporu, którego interesy mogłyby grozić współczesnym elitom w sposób bezpośredni. Przecież nikt w Polsce nie odpowiada środowiskowo za Holokaust, czy funkcjonowanie obozów koncentracyjnych. Salon, establishment III RP nie musi bać się delegitymizacji przez hołdowanie bohaterom Polski, przez mówienie prawdy o polskiej historii. Jednak kolejne wydarzenia sugerują, że polski establishment właśnie tego się boi. Boi się bohaterstwa Polaków, boi się dumy i świetlanej historii Polski i Polaków. Boi się sukcesów - szczególnie tych moralnych - i pięknych postaw. Boi się tego, co spaja polski Naród. Być może ludzie establishmentu czują, że na tle bohaterskich postaw Żołnierzy Wyklętych, Powstańców Warszawskich, bohaterów ratujących Żydów w czasie niemieckiego przemysłu zbrodni współcześni "bohaterowie III RP", budowniczowie "wolnej, sprawiedliwej i demokratycznej Polski" wyglądają jak kolaboranci, zdrajcy ideałów, Ojczyzny i interesów Narodowych. Środowiska dominujące w Polsce nie mogą znieść myśli, że Polacy mogą być odbierani powszechnie, jako bohaterowie o świetlanych życiorysach, jako Naród, który nie dał się zmieść złu, ani nie zaprzedał się zbrodni. Wizja, że w świat pójdzie taki właśnie przekaz do dziś wywołuje strach i mocny opór. Również, a być może przede wszystkim, w Polsce. Bez wiary w Boga nie bylo by Pileckiego, Inki i tysiecy ludzi walczacych o wolna Polske. Nie byloby Polski bez Boga. Reszta sie pytala i pukala w glowke - po co sie wychylac, po co sie narazac. Nie, dla nich lepiej na kolanach jest zyc w spokoju. Ludzie tacy nie chca sprawiedliwosci prawdy i pokoju. Chca spokoju - ale nigdy nie spia spokojnie.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +4 [18]
~luzik [2014-01-31 15:33]

Ludzie wyluzujta troche, dajta spokuj z ta historia i polityka i patriotyzmem, to nie te czasy, mata u zarik na rozweselenie zwieaczy: Donald Tusk udał się z wizytą do szkoły. Po prelekcji dla dzieci pani zwraca się z prośbą o pytania. Zgłasza się Jasiu: Panie Premierze - ja mam dwa pytania. Pierwsze: Skąd ślady materiałów wybuchowych na skrzydle wraku Tupolewa w Smoleńsku? I drugie pytanie z tym powiązane: Czy śmierć technika Jaka 40 może mieć związek z tym co słyszał po lądowaniu w Smoleńsku? Na twarzy premiera pojawiło się zmieszanie - jednak fortunnie dla niego rozległ się dzwonek, po którym Pani wyprosiła dzieci na przerwę, oznajmiając, że zaraz po jej zakończeniu spotkanie z premierem będzie kontynuowane. Po przerwie dzieci wracają do klasy - pani znowu zwraca się z prośbą o pytania. Tym razem zgłasza się Małgosia: Panie Premierze - ja mam cztery pytania. Pierwsze: Skąd ślady materiałów wybuchowych na skrzydle wraku Tupolewa w Smoleńsku? Drugie pytanie z tym powiązane: Czy śmierć technika Jaka 40 może mieć związek z tym co słyszał po lądowaniu w Smoleńsku? Trzecie pytanie: Dlaczego przed przerwą dzwonek zadzwonił o 20 minut wcześniej niż zwykle? I ostatnie - poniekąd z nim związane: Gdzie do diabła jest Jasiu?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: +4 [10]
~fajnie co? [2014-01-31 15:11]

nie tylko o to chodzi piosenka ta jest sztandarowcem wspieranym jak nic z cienia przez organizacje feministyczne.Ich głównym celem jest propagowanie "kreatywnych" i "wyzwolonych" kobiet, manipulowanie psychiką kobiet w ogóle.Co chwila widzimy kolejnych pijaków lub reportaże o nich,widzimy kolejnych podejrzewanych o pedofilstwo itd a w reklamach wyłącznie kretynów mężczyzn. Powstał nawet ostatnio ,sponsorowany przez ministra,film o alkoholikach facetach/ tu bezczelnie wykorzystano znanych aktorów i pijaków/. Takie psychomanipulacje w mediach mają odstraszać i wywoływać w psychikach kobiet podświadomy wstręt do mężczyzn. To już działa a widać to już nawet na ulicach.teraz samotny facet nie usiądzie spokojne nawet w parku bo za chwilę pojawi się patrol wezwany przez jakąś nianię lub babcię, której wydaje się że jest on pedofilem. Ostatnimi laty polskie media zalane są dosłownie takimi ewidentnie feministycznymi trendami i treściami a jedyny ich cel to /swoista polska wersja gender/ wywyższyć kobiety, robić je bezkarne a zdołować mężczyzn. teraz zmiana ustawy o wychodzących z więzień pozwoli zamknąć każdego faceta do psychóżki jedynie na podstawie opinii psycholożek,wizjonerek. To daje paniom feministkom i ich koleżankom monopol na głosy tak zmanipulowanych kobiet w kolejnych wyborach. Niestety nasz rząd te trendy wspiera złudnie licząc że też się załapie .

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: +13 [17]
~rozum [2014-01-31 13:37]

Tak go "na sile" promuja jak Owsiaka i WOSPowa scieme. Czyby czas zamienic jakanie Owsiaka na hiphopanie Donatana?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: +24 [30]
~lolololotro [2014-01-31 18:11]

Nie wciskajcie ludziom kitu. Nikt na to nie czeka, a Polacy nie oszaleli na punkcie Cleło, bo jednak nasi rodacy mają nieco lepszy gust. Kupione Wyswietlenia na YT to jeszcze nie prawdziwy sukces, to "sukces" wciśnięty ludziom do tyłka pod ich niewiedzę. Tak samo rzecz się ma z "fanami" Cleo na FB - takich fanów się kupuje (podobnie jak Chodakowska, ale nie o tym skoku na kasę tu mówimy). Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale z każdego gniota, mając odpowiednią ilość kasy da się zrobić hit. A jeszcze jak się na początku klipu wmówi, że to "luzacki kawałek dla ludzi z dystansem", a nie wsiowa przytupanka na zabawy remizowe (czym de facto jest ten "utwór") i opłaci stacje radiowe, aby puszczały to do porzygu (aczkolwiek mi rzygac się zachciało po 20 sekundach oglądania i tym bardziej słuchania) to mamy taki quasi-hit. Potem jakiś pseudodziennikarzyna pisze te wypocone peany i sugeruje, że jesteśmy świadkami narodzin nowych gwiazd. a tak naprawdę szef mu kazal, bo pan Pączek zamówił artykuł sponsorowany i dokonał przelewu. Pracuję w mediach, tak to działa.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +6 [8]
~grzesio [2014-01-31 17:38]

"Naszym problemem jest to, że coś drożeje. Ale co to za problemy. Prawdziwe mieli moi rodzice, a nasi dziadkowie, którzy przeżyli wojnę" - mówił dziś na Przystanku Woodstock dziennikarz TVN Grzegorz Miecugow. Jego ojciec w czasach stalinowskich podpisał apel popierający komunistyczne władze, które skazały na karę śmierci niepokornych katolickich księży. W 1953 r. Bruno Miecugow był jednym z 53 stalinowskich "intelektualistów", którzy wyrazili poparcie dla stalinowskich władz PRL po aresztowaniu pod sfabrykowanymi zarzutami duchownych katolickich, skazanych na karę śmierci w sfingowanym procesie pokazowym. Rezolucja została podpisana po zakończeniu procesu krakowskich księży, w okresie gdy trzech skazanych oczekiwało na wykonanie wyroków śmierci. Stanowiła element propagandowej nagonki na Kościół Katolicki i dawała stalinowskim władzom PRL pretekst do dalszego zaostrzenia represji wobec ludzi wierzących. Ale Bruno Miecugow miał też inne "prawdziwe problemy". W latach 1950-1956 współpracował z czasopismem „Budujemy socjalizm”, wydawanym przez Komitet Powiatowy PZPR. A w 1963 r. otrzymał wyróżnienie na festiwalu w Opolu za... teksty piosenek wojskowych. W 2002 r. Grzegorz Miecugow wyznał w rozmowie z "Dziennikiem Polskim": - Zawsze podziwiałem ojca. Dziś - na Przystanku Woodstocku - dowiedzieliśmy się od Grzegorza Miecugowa, że dzisiejsze problemy młodych ludzi to błahostka w porównaniu z tym, co musiał przeżywać jego tata-stalinista, hołubiony przez władze PRL. Dziennikarz TVN wyznał też zgromadzonej młodzieży, że jego ulubionym słowem jest przyzwoitość.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +28 [38]
~123 [2014-01-31 17:14]

pokazała co ma najlepsze to odnieśli sukces............sex sprzedaje się najlepiej a piosenka jest do bani

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: -5 [29]
~beny [2014-01-31 16:45]

wytarmosiłbym ta Cleo za broszkę.....

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: -3 [39]
~on [2014-01-31 15:53]

z chęcią zagościłbym na dłużej pomiędzy jej udami..

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +3 [9]
~Babcia z dowodem [2014-01-31 15:35]

Nigdy nie zapominajcie, że w 1989 roku komuniści oddali Polske i Polakow swoim nowym mocodawcom, oddali nas i nasz kraj w ręce spekulantów, banków i korporacji. Mówienie o komunistach nie jest pustym gadaniem. Oni zamienili kufajki na garnitury, ale ich zawartość pozostała ta sama.To ci, którzy są gotowi, by znów poddać Polskę gospodarczej kolonizacji. Polacy nie pozwolą się wykorzystywać. Jesteśmy i będziemy sługusami Europy. Jesteśmy i będziemy sługusami banków i korporacji, no chyba ze zmadzejemy i pokornie, przyznamy sie do bledow. Tylko wtedy bedziemy mogli naprawic swoje bledy gdy je zauwazymi i zaakceptujemy. Do tego trzeba pokory, rozumu, wiedzy i wiary i z niej wynikajacego przekonania, że się uda. Jak wielu było i jest takich, którzy myśleli, nie ma drugiego brzegu. Byli i sa tacy, którzy wierzyli, że jest drugi brzeg, ale nie wierzyli, że jeszcze za ich życia do niego dopłyniemy. Sa tez tacy, którzy wierza, że istnieje drugi brzeg i nie pozwola się zniechęcić, by jeszcze w naszym życiu do niego dobić, dlatego wiosłujmy z całych sił. Wiemy, że będzie inna rzeczywistość, inny świat i jestesmy gotowi na to, że jeśli ten świat nie zechce powstać sam z siebie, to my go stworzymy. Dolacz do nas! Popieraj PiS

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +19 [21]
~Kobieta [2014-01-31 15:14]

Ojej, a gdzie nasze resortowe feministki, Szczuki, Srody, Tysiunce i inne? co feministki nazwały by oburzającym w tym teledysku? Odpowiedź brzmi WSZYSTKO. Kobieta, jako przedmiot konsumpcji (wymieniany razem z wódką), obiekt seksualny (o zgrozo!) a co najgorsze - feminisie w tej spawie akceptująca takie podejście do siebie... No nie, jak by to usłyszała ta pańcia od rytualnych skrobanek w Wigilię, to musiałaby chyba w Wielkanoc wyskrobywać z siebie złe wrażenie :-)

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +6 [6]
~sowa [2014-01-31 14:34]

Może kiedyś tubylec zrozumie bezprzykładne bestialstwo czerwonej zarazy i będzie się wstydził swoich dzisiejszych słów.Dajcie mu coś do poczytania o Powstaniu Warszawskim i nadziei na ratunek "bratniej armii"który nigdy nie przyszedł.I o wiośnie w Katyniu kiedy ptaki już ćwierkały i czuło się zapach rodzącej się wiosny i lasu a oni stawali nad dołem i żegnali się z życiem nierozumiejąc DLACZEGO !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +24 [42]
~punkt G [2014-01-31 12:54]

Kim jest nowy idol mediów? Donatan, wielbiciel słowiańskich biustów i Armii Czerwonej Przez osiem lat mieszkał w Rosji, czuje się w połowie Polakiem, a w połowie Rosjaninem. Mówi, że Armia Czerwona wyzwoliła Polskę, a nasz Kościół katolicki to „ambasadorstwo na rzecz zupełnie obcej kultury”. Lansowany przez niego panslawizm staje się w hip-hopie konkurencją dla utworów pokazujących polski patriotyzm czy tradycję Żołnierzy Wyklętych - czytam w "Gazecie Polskiej". „My, Słowianki, wiemy jak użyć mowy ciała, wiemy, jak poruszać tym, co mama w genach dała” – w rytm utworu „My, Słowianie” podryguje już cała Polska. Wydekoltowane dziewczęta na tle swojskiej chaty, prosty tekst o wódce i łatwych kobietach okazał się receptą na sukces. Profesjonalne, wysokobudżetowe teledyski, dziesiątki wywiadów, miliony wyświetleń kolejnych utworów. Wreszcie diamentowa płyta, niezaprzeczalny zdawałoby się sukces. Donatan, a właściwie Witold Czamara. Autor i producent „Równonocy”, płyty, która – jak pokazują wyniki sprzedaży – stała się płytą diamentową. Jest jednak i druga strona sukcesu, o której nie ma pojęcia ponad 90 proc. wielbicieli wpadającej w ucho muzyki. Mało kto wie, że autor utworu kreujący się na największego piewcę panslawizmu, przekonuje, że Armia Czerwona wyzwoliła Polskę, Kościół katolicki jest Polakom „kulturowo obcy”, a zbliżenie na linii Polska–Rosja jest koniecznością. – Zawsze propagowanie Słowiańszczyzny jako rzekomej wartości wspólnej, jedności, miało realizować interesy rosyjskie – komentuje ideologię Donatana dr Jerzy Targalski ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +19 [31]
~miki [2014-01-31 12:24]

za co?! co ja Ci Panie zrobiłem, że musze takie kufno słuchać?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +33 [65]
~ZZ [2014-01-31 12:05]

Teledysk z cycami, pannicami z zalotnie rozdziawionymi gębami, okropny. Wulgaryzm pogłębiają masielnice z którymi zmagają sie panny. Co to miało być?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +7 [9]
~Slowianskie Manewry [2014-01-31 11:36]

Początki tworzenia projektu „Równonoc. Słowiańska dusza” są niejasne. Najpierw Czamara zwrócił się do Sokoła, rapera z grupy Prosto, który jest znany z zamiłowania do kultury słowiańskiej. Na swoich płytach, produktach, odzieży wypromował hasło „Straight slavic flavour” (prosty słowiański smak). Jedną z ostatnich płyt („Sokół Pono Teraz Pieniądz W Cenie”) nagrał z udziałem raperów z niemal wszystkich krajów słowiańskich: Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii, Czech, Słowacji, Bośni, Macedonii, Słowenii, Serbii i Chorwacji. Hasło „Straight slavic flavour” jest już dziś niezwykle popularne w Czechach i Serbii. Właśnie dlatego Donatan na początku skierował swoje kroki do Sokoła, którego kawałek „Z samym sobąâ€ pojawił się na płycie „Równonoc”. Sokół miał nawet ją wydawać, jednak ich drogi szybko się rozeszły. Powodem miała być chęć Donatana, by na „słowiańskości” się wypromować i ostatecznie wejść na olbrzymi rynek rosyjski. Nie jest jasne, skąd Czamara zdobył pieniądze na opłacenie artystów oraz nakręcenie wysokobudżetowych klipów. Ostatecznie raper Sokół nie odebrał nawet diamentowej płyty, która należała mu się jako artyście występującemu w projekcie. Podobnie postąpił raper Tede, który podczas uroczystości ostentacyjnie oddał płytę jednej ze znajdujących się na sali fanek. Bo środowisko raperów ma jasne zdanie na temat wielkiego sukcesu sprzedażowego „Równonocy”. – Donatan wziął przykład z tych, którzy diamentowe płyty zdobywają, sprzedając znajomym spółkom setki tysięcy płyt z zapisanym w umowie prawem zwrotu, przedstawiają ZPAV-owi (Związek Producentów Audio-Video) paragon i mają nagrodę – mówi nam jeden z ważniejszych producentów hip-hopu w Polsce. – Teraz pół branży siedzi w jego kieszeni, drugie pół wie, że ściemnia – dodaje. To oczywiście trudne do sprawdzenia, a sam Czamara odmawia komentarza. Również raper Sokół nie jest zbyt rozmowny. – Nie odebrałem płyty, bo nie uważam jej za swoje osiągnięcie. To nie jest nagroda, którą chciałbym mieć na ścianie. Ta szopka kręci się beze mnie i jak widać, nieźle jej to wychodzi – mówi. Pytany, jak postrzega promocję wartości słowiańskich, Sokół zwraca uwagę, że w swoich kawałkach, szanując inne kraje słowiańskie i zapraszając je do współpracy, podkreśla „polskość” i „warszawskość”. Czołówka polskich raperów nie chce oficjalnie wypowiadać się na temat Czamary. – Opowiadał wielkie rzeczy o tym, jaką karierę zrobi w Rosji, że tam pieniądze są nieporównywalnie większe i że w Polsce musi szybko nabić sobie popularność, by tam zacząć nagrywać płyty – mówi jeden z raperów, pragnący zachować anonimowość. – Tam nikt nie zna Donatana, dlatego jego plan był prosty: tutaj wylansować jeden kawałek, nabić sobie kliknięcia na YouTubie i po prostu zacząć być w Rosji rozpoznawalny – dodaje nasz rozmówca. Coś w tym jest. Po trzech miesiącach teledysk „My, Słowianie”, który jest singlem promującym kolejny, na razie najwyraźniej nieokreślony projekt, ma w serwisie YouTube 33 miliony wyświetleń, co wzbudza podejrzenia ludzi z branży. W pierwszym tygodniu liczba odsłon wyniosła 10 milionów, później tempo wzrostu wyraźnie spadło. Smaczku sprawie dodaje fakt, że obecnie wykupienie 100 tys. odsłon dowolnego wideoklipu w serwisie YouTube kosztuje ok. 150 zł. Jest to usługa w pełni legalna. Pytany, czy tak właśnie zrobił w przypadku wideoklipu „My, Słowianie”, Czamara również nie odpowiedział.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +6 [18]
~genetyk [2014-02-01 12:09]

Mieszanka genów - twarz szczura, kaczy zad i głos ropuchy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: -9 [9]
~janko [2014-01-31 17:30]

nogi ma zajebiste

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [8]
~Kotek [2014-01-31 16:05]

Rosyjskie korzenie Donatana - piewcy panslawizmu Czamara ma niemal 30 lat. Urodził się w Krakowie, jednak długi czas mieszkał w Taganrogu (Rosja, region rostowski), skąd pochodzi jego ojciec. Na temat tego okresu i kontaktów z Rosjanami wypowiada się niewiele. Jako producent nie wyróżniał się niczym szczególnym, nagrywając wraz z lokalnymi raperami. Sukces przyszedł, kiedy wydał płytę „Równonoc”, na którą udało mu się zaprosić czołówkę polskiej sceny hip-hop. Płyta w całości poświęcona jest słowiańskim mitom. – Jestem w połowie Polakiem, a w połowie Rosjaninem, czyli stuprocentowym Słowianinem – przekonywał w jednym z wywiadów. Na każdym kroku podkreśla, że jego zdaniem polska kultura ma korzenie na Wschodzie, w Słowiańszczyźnie, która została „wybita” przez krwiożerczych chrześcijan. O św. Wojciechu mówi np.: „Ten, który paląc ludzi, zmuszał ich do przejścia na wiarę niebędącą naszą wiarą narodowąĂ˘Â€Â. Katolicyzm jest dla niego „wiarą przyniesionąĂ˘Â€Â, a sam Kościół w Polsce to „ambasadorstwo na rzecz zupełnie obcej kultury” – przekonywał w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”. – Polacy i Rosjanie nie różnią się między sobą. Podobnie zresztą jak Ukraińcy czy Białorusini. Jesteśmy tymi samymi ludźmi, z tej samej grupy etnicznej – jesteśmy Słowianami – zapewnia. Co ciekawe, uwielbienie Donatana do Słowian splata się z jednoczesną gloryfikacją Armii Czerwonej i Związku Sowieckiego. W internecie łatwo można znaleźć fotografie, na których ubrany jest w odzież z emblematami sierpa i młota. – Relacje historyczne między Polską i Rosją były i są skomplikowane. Dziś pamięta się to, co złego przyniosły najpierw rozbiory, a potem czasy powojenne, nikt nie wspomina pozytywnego działania Rosji – mówił Czamara w wywiadzie dla serwisu Hiphop.pl. Dopytywany, wskazuje, że chodzi o „chociażby ponad milion żołnierzy rosyjskich, którzy zginęli, wypierając wojska niemieckie z Polski”. O samym okresie powojennym mówi jeszcze ciekawiej. – Komunizmu w Polsce nigdy nie było, komunizm to utopijny ustrój, w którym bez środków pieniężnych możesz nabywać rzeczy. (...) Tak nie było nigdzie oprócz wyobraźni Marksa i Engelsa – przekonuje. I dodaje: – Komunizm proponował ludziom równość i darmowy dostęp do wszystkiego, z założenia nie miało to racji bytu, ludzie zobaczyli, że to fikcja i zrezygnowali z tego.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi