szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

Wszyscy tylko nie Polacy!

2010-03-23

(Fot. AKPA )Czego nam brakuje?

Receptę na międzynarodowy sukces w muzyce znają wszyscy dookoła, tylko nie my. Chodzi o to, że nasi sąsiedzi (bliżsi lub dalsi) potrafią tworzyć takie przeboje, które pokonują granice państw. Zaliczane są one do grona tych legendarnych, które od dziesięcioleci grane są przez stacje radiowe i telewizyjne, są chętnie "coverowane" przez młodsze zespoły, są odświeżane na soundtrackach filmowych. Węgrzy, Austriacy, Niemcy lub mieszkańcy Islandii mają swoje gwiazdy, które osiągnęły pozycję międzynarodową.

Dlaczego tak trudno przebić się Polakom? Co nas blokuje? Co jest powodem? Przecież mamy tylu zdolnych artystów, tyle udanych piosenek, a wciąż musimy czuć się jak "ubodzy krewni". Oto przykłady tych, którym się udało.

(Funkyboy, Wirtualna Polska)

Żenada i chamstwo!

Lepiej śpiewają?

Mokra Włoszka

więcej
oceń
2
1
Podziel sięinne galerie

zobacz także

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~muzyk [2010-03-23 21:48]

a vader to co
kapela znana na całym świecie pozdrowionka

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~sim [2010-03-23 21:47]

no nie jedyną niestety:)...
No nie jedyną niestety:) Utwór "Carrie" dotarł na 3 miejsce amerykańskiego Billboardu i do dziś pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych tzw. power ballads. I ty pewnie też byś go poznał, gdybyś zamiast się wymądrzać na temat, na który masz nikłe pojęcie, zapuścił go na youtube. Płyta "Out of this world" z 1988 roku to jedna z najlepszych rockowych płyt nie tylko lat 80-ych, ale i wszechczasów! Posłuchaj tylko solówek Kee Marcello - idealne połączenie techniki i melodyjności, do dziś robią na gitarzystach ogromne wrażenie. Wokal Joey Tempesta - jeden z najlepszych, jakie tylko możesz usłyszeć... Po nagraniu hardrockowego "Prisoners in Paradise" i światowych tournee (odwiedzili wtedy Polskę po raz pierwszy i jedyny, jak na razie - Spodek, 1992 rok) zawiesili działalność zespołu, aby skupić się na solowych projektach. W 2004 roku powrócili po długiej przerwie solidnym albumem "Start from the dark" i od tego czasu nagrali jeszcze świetny "Secret society" oraz pod koniec zeszłego roku - jeden z ich najlepszych albumów - kapitalny "Last look at Eden", niezwykle ciepło przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków. Europe zespołem jednego przeboju?:)... Chyba dla laików. Pozdrawiam, laików również;) PS: Mają grać na wiankach w Warszawie. Nie przegapcie okazji, żeby zobaczyć jeden z najlepszych koncertowych zespołów na świecie!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~kazio [2010-03-23 21:46]

i jak tu takich lubić
Wystarczy pobyć czas jakiś w polskim gettcie na obczyźnie aby to zrozumieć, bo tam nasze przywary widać jak pod mikroskopem. Są to nietolerancja, zawiść, byle jakość, i całość przyprawiona powiedzeniem że jakoś to będzie a jeśli do tego dodamy ten mentorski ton pogardę do obcych i poczucie jacy to my wspaniali to mamy przyczynę tego stanu rzeczy. Pytanie za 100 punktów jakie polskie słowo jest używane najczęściej?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~kolo [2010-03-23 21:19]

Bo jesteśmy...
zawistnym, chamskim i głupim narodem który chwali cudze a kala własne. Nie umiemy się cieszyć z sukcesu rodaka bo przecież jak to "On ma mieć lepiej ode mnie??!!"

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~OLEK [2010-03-23 21:41]

Owszem oprócz ludzi z PO - MIRO, ZBYCHU, DONEK Ci sobie dają radę całkiem dobrze
CO WASZE TO NASZE A CO NASZE TO WARA WAM DO TEGO - MADE IN POLAND

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~monia [2010-03-23 21:36]

nie prawda
powiem tak: nie zgadzam sie polscy zespoly ja naprawde dobrzy wezmy pod uwage np budke suflera gdyby byli gdzies za granica i mieli dorbych promotorow to by sie bardziej liczyli niz nie jeden zespol a slawniejsi byli by od stigna itp

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Szuja [2010-03-23 21:36]

Recepta jest prosta. W każdej z tych wspomnianych kapel czy piosenkarzy
rozbrzmiewa nuta wywodząca się z ich muzyki ludowej. U nas, ostatnio, za ludowe uważa się wyłącznie - co prawda interesującą, ale nie najlepszą muzykę - muzykę góralską. Szopen oparł swoją twórczość na mazurkach, polonezach, oberkach = to są rytmy, które mogą zachwycić świat, a czego nie potrafią zauważyć nasi "tfu"rcy zaślepieni murzyńsko-amerykańskimi rytmami.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~oyama [2010-03-23 21:35]

CZYJA WINA???
HOMOSEKSUALISTÓW I ŻYDÓW!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~cz-83 [2010-03-23 21:34]

Pewne siły dołują Polskę i Polaków, bo poniżonymi
ludźmi łatwiej rządzić!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~(gość serwisu) [2010-03-23 21:31]

polacy...
co prawda to prawda z polska muzyka jest do d*** ale za to byli i sa nadal wielcy polacy np kopernik co by bylo jak by nie on?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~POLS [2010-03-23 21:29]

WSZYSCY
...TV nie oglądam 10 lat---chyba proste

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~nierozumiem [2010-03-23 21:28]

spokojnie
Nie rozumiem skad kompleksy... Tam nie ma np Francji, Hiszpanii, Wloch, Wielkiej Brytanii,po co tak sie dolowac :-)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Burek [2010-03-23 21:24]

a Doda,przeciez zna ja caly swiat,koncertuje w Ameryce polnocnej i poludniowej a nawet centralnej,w Australii,Azji,Afryce,Arktyce,Antarktydzie,na bliskim i dalekim wschodzie.Jej muzyki sluchaja katolicy i protestanci,mormoni i swiadkowie jehowy,zydzi i muzulmanie,konserwatysci i laburzysci,PISowcy i POwcy,czarni,zolci i biali.Tak trzymaj DODA.glos po swiecie dobra polska muzyke disco polo.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Effie [2010-03-23 21:21]

Polski a muzyka
Wg. mnie polski naprawde nie nadaje sie do muzyki, osobiscie nienawidze polskich vocali i jak tylko slysze taki to odrazu wylaczam :) Behemoth gra po angielsku i odnosza dosc dobre rezultaty.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~as [2010-03-23 21:20]

Polska to Mexyk Europy
Wegry i Rumunia sa bogatsze bo lepsze rzady mialy po 89 roku.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~buba [2010-03-23 21:16]

Wyjaśnienie problemu:
Diabeł oprowadza nową duszę po piekle. - ... tu siedzą australijczycy, biczujemy ich 3razy dziennie. Przechodzą do sali w której demony widłami wpychają dusze do kotłów ze smołą. - tu są niemcy, bawią się dobrze w gotującej smole. Idą dalej, gwardia demonów pilnuje anglików, żeby dobrze się opiekali nad ogniem. - No tu siedzą angole, sprytne skubańce, lubią uciekać. W końcu dochodzą do dołu w ziemi gdzie siedzi grupa ludzi, wszyscy z podejrzliwym spojrzeniem patrzą się po sobie. - A tu ? - zauważa nowy - nie ma żadnych demonów, do pilnowania, żeby nie pouciekali? Diabeł zaciera podbródek, w końcu się zaśmiewa i mówi: - A nieee, tu , to są Polacy. Ich nie trzeba pilnować. Jak jeden próbuje uciec, reszta wciąga go z powrotem.

odpowiedz