szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

28 LutegoNasze relacje

28 LutegoNajnowsze wiadomości

28 Lutego Najnowsze plotki

imprezy

Gary Numan na jedynym koncercie w Polsce

 

Kiedy: 2038-01-01

Gdzie: ,  

Za ile:  

  A A A
 

20 lutego 2014, w klubie Palladium w Warszawie odbędzie się jedyny w Polsce koncert Gary'ego Numana.

Występ odbędzie się w ramach trasy Splinter, promującej najnowszą płytę artysty "Splinter (Songs From A Broken Mind)".

Gary Numan, pionier muzyki elektronicznej i industrialnej, miał wpływ na twórczość wielu największych gwiazd współczesnej muzyki: od Prince'a do Lady Gagi, od Jacka White'a do Kanye Westa, od Becka do Queens Of The Stone Age, od The Foo Fighters do Nine Inch Nails. Wielu z nich współpracowało z Numanem i wykonywało wiele jego wczesnych piosenek. Unikatowy i pionierski styl Anglika nadal fascynuje, ale on nie przestaje eksperymentować. Jego najnowszy album "Splinter (Songs From A Broken Mind)" jest najlepszym dowodem, że twórczość Numana nie stoi w miejscu.

"Splinter (Songs From A Broken Mind)" to pierwsza płyta Numana z nowymi, premierowymi utworami, od czasu wydanego w 2006 roku krążka "Jagged". Za produkcję odpowiedzialny był Ade Fenton, a na gitarze zagrał Robin Finck (Nine Inch Nails, Guns'N'Roses).

Podczas nagrywania materiału Gary Numan intensywnie koncertował, wyruszając w trasę z okazji 30-lecia albumu "The Pleasure Principle".
"The Pleasure Principle" to rockowy album bez gitar - zamiast nich Numan użył syntezatorów wspomaganych gitarowymi efektami, które pozwoliły mu osiągnąć charakterystyczne, metaliczne brzmienie. Brzmiał jak żadna inna płyta wcześniej i do dziś uważany jest za jedno z największych osiągnięć Numana. Został również zaproszony przez jednego z jego największych fanów, Trenta Reznora, do dołączenia do Nine Inch Nails na ich trasie. Wykonywał swoje utwory (jak "Cars" czy "Metal"), które podczas wcześniejszych występów były śpiewane przez NIN.

Bilety dostępne na Eventim.pl w cenie 120 zł w przedsprzedaży oraz 135 zł w dniu koncertu.

oceń
0
0
Podziel się

najnowsze

obrazek

Dobrodziejstwo i przekleństwo nowych technologii

2014-02-20

Co za paradoks! Gary Numan czerpie ze swoich naśladowców. Trent Reznor wskazuje Numana jako jednego z najważniejszych swoich mistrzów, a ten w nowym materiale inspiruje się Nine Inch Nails! Za to w starym zawartość Numana w Numanie się zgadza.

więcej »

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!