szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

1 KwietniaNasze relacje

1 KwietniaNajnowsze wiadomości

1 Kwietnia Najnowsze plotki

imprezy

Ulver w lutym w Gdańsku

fot. mat. promocyjne

Kiedy: 2014-02-05 , godz. 19:00, Środa

Gdzie: B90 , Gdańsk

Za ile:  

  A A A
 

Grupa Ulver wystąpi na jedynym koncercie w Polsce. Odbędzie się on 5 lutego w gdańskim klubie B90.

Pojawili się na początku lat 90. w Norwegii, w której właśnie kształtowała się scena blackmetalowa. Ich utwory stanowiły wyraz buntowniczego romantyzmu będącego połączeniem staronordyckiej muzyki ludowej i pierwotnej siły black metalu. Ich pierwsze trzy płyty tworzą swego rodzaju trylogię zgłębiającą złowrogie elementy norweskiej tradycji ludowej.

Orgię bestialstwa rozpoczyna album "Bergtatt" (1995), którego brutalność równoważy akustyczna neofolkowa produkcja "Kveldssnger" (1995). Tryptyk zamyka krążek "Nattens Madrigal" (1996), w którym czysta wściekłość i ból odbijają się w tekstach nawiązujących do wilkołaczych motywów.
Na kolejnych wydawnictwach grupa na kilka lat odeszła od typowych cięższych środków wyrazu, a na pierwszy plan wysunęła się elektronika i minimalizm. Najnowszy longplay, "Messe I.X-VI.X" z września tego roku, zawiera z kolei materiał inspirowany muzyką klasyczną, gdzie zespół eksperymentuje z muzyką sakralną.

Bezkompromisowość i tajemniczość Ulver sprawiła, że zespół stał jedną z najbardziej znaczących i cenionych grup norweskiej sceny metalowej.

Bilety w cenie: przedsprzedaż: 70 zł (w dniu koncertu: 80 zł). Do kupienia na Tickets.soundrive.pl lub na stronie B90.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!