szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

19 LutegoNasze relacje

19 LutegoNajnowsze wiadomości

19 Lutego Najnowsze plotki

imprezy

Patrick Wolf wraca na koncerty do Polski

 

Kiedy: 2038-01-01

Gdzie: ,  

Za ile:  

  A A A
 

Po ponad półtorarocznej nieobecności 2 marca 2013 odbędzie się koncert Wolfa w naszym kraju. Brytyjski bard zagra akustycznie w warszawskim Palladium.

Nowy album to piąta płyta w dyskografii Patricka Wolfa. Karierę Patrick rozpoczął w wieku lat 11. W momencie wydania debiutanckiego albumu w 2003 toku miał już za sobą epizod w pop-artowym kolektywie Minty oraz w duecie Maison Crimineaux. Jego pierwsza płyta "Lycanthropy" spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyki oraz publiczności w Europie i USA. Już po jej wydaniu Wolf rozpoczął studia na Trinity College Music Conservatoire. Echa klasycznej edukacji słyszalne są na drugim albumie artysty "Wind In The Wires" (2005), na którym Wolf w niezwykle oryginalny sposób połączył klasyczny brytyjski folk z elektronicznym, chłodnym popem. W 2007 ukazał się trzeci album Patricka "Magic Position", bez wątpienia najbardziej przebojowy i eklektyczny w jego karierze. Rozwinięciem wątków z tego krążka był czwarty krążek artysty zatytułowany "Bachelor" (2009).

Utworem promującym najnowszą płytę Wolfa jest piosenka "The City", już teraz uznana przez NME oraz Guardiana za jedną z kandydatek do tytułu singla roku. To najbardziej optymistyczny numer w karierze Wolfa, o którym sam artysta opowiada, że był jego reakcją na recesję oraz zamknięcie stacji BBC6 Music. "Postanowiłem zwalczyć negatywną sytuację, pisząc pozytywną piosenkę" przyznał muzyk.

Przed charyzmatycznym artystą wystąpi Rowdy Superst*r - londyński wykonawca o nonkonformistycznym podejściu.

oceń
0
0
Podziel się

najnowsze

obrazek

Warszawę nosi w sercu

2013-03-02

Trzeci raz Patrick Wolf zawitał do Warszawy. Rozpieszczany przez publiczność żywiołowymi reakcjami zapewniał, że to miasto ma specjalne miejsce w jego sercu. Między utworami zaprezentowanymi akustycznie opowiadał o swoim dzieciństwie, miłości, a...

więcej »

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!