szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

29 StyczniaNasze relacje

29 StyczniaNajnowsze wiadomości

29 Stycznia Najnowsze plotki

imprezy

Soundedit 2011

fot. mat. promocyjne

Kiedy: 2038-01-01

Gdzie: ,  

Za ile:  

  A A A
 

Historia muzyki pop to kronika spotkań wielkich muzyków z genialnymi producentami: The Beatles - Sir. George Martin, David Bowie - Tony Visconti i Brian Eno, U2 - Daniel Lanois i Brian Eno, Michael Jackson - Quincy Jones, The Ramones, George Harrison - Phil Spector, Depeche Mode - Gareth Jones, Beastie Boys - Rick Rubin, Nirvana - Steve Albini, Madonna Paul Oakenfold... etc.

Miłość do muzyki, podziw dla wyobraźni producentów muzycznych, szacunek dla ich dokonań był źródłem inspiracji dla idei, którą realizujemy trzech lat. We wrześniu 2009 roku zorganizowaliśmy pierwszy Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych - Soundedit. To nasza próba docenienia pracy tych, którzy kryją się za mozolnym procesem wykuwania ostatecznego brzmienia piosenki czy całej płyty. Wszystkich, których talent, determinacja i wyobraźnia sprawiają, że słuchając muzyki przeżywamy prawdziwe emocje.

Uznaliśmy, że nie warto dłużej czekać i należy już teraz docenić pracę producentów oraz realizatorów dźwięku, poświęcając im festiwal. Nasza myśl okazała się nośna, szybko podchwycili ją producenci, muzycy i dziennikarze. Okazało się także, że robimy coś całkowicie oryginalnego, nikt przed nami nie podjął próby docenienia talentu i kreatywności producentów przez dedykowanie im festiwalu.

Dwie dotychczasowe edycje festiwalu zaszczycili swoją obecnością m.in. Daniel Lanois, Gareth Jones, Adrian Sherwood, Boris Wilsdorf, Gordon Raphael, Peter Hook i Neil Hannon.. To były wspaniałe, intensywne dni, wypełnione koncertami, warsztatami, wystawami i długimi rozmowami o muzyce, w intymnej atmosferze, nieosiągalnej na wielkich festiwalach. Odwiedziło nas ponad 6000 uczestników, ludzi dla których muzyka jest pasją, jednym z najważniejszych aspektów życia.

Nasz festiwal odbywa się w niezwykłym miejscu, w Łodzi. To miasto w środku Europy, o kosmopolitycznych tradycjach, sięgających połowy XIX wieku. Dziś znów, po latach, staje się przyjazną przestrzenią dla twórczych spotkań: filmowców, muzyków, projektantów mody, a od dwóch lat także producentów muzycznych.

W tym roku festiwal Soundedit ma swoją trzecią edycję. Święto wszystkich miłośników dobrego brzmienia i dobrej muzyki odbędzie się w dniach 28-30.10.2011. Do Łodzi znów zawitają najwybitniejsi artyści konsolety ze świata i kraju. W Teatrze Muzycznym pojawią się wybitne postaci, których talent i kreatywność przyczyniła się do sukcesu takich wykonawców jak Blur, Depeche Mode, Graham Coxon, Elbow, P.J Harvey, U2, New Order, Smashig Pumpkins, The Killers, Culture Club czy Gary Moore. Wszyscy zainteresowani nagraniowo - produkcyjną alchemią będą mieli okazję do spotkań i udziału w warsztatach prowadzonych m.in. przez Flooda, Bena Hilliera, Steva Levine'a, Daniela Millera. Tradycyjnie wręczone zostaną nagrody Człowieka ze Złotym Uchem, powędrują m.in. w ręce Flooda, Daniela Millera i Adama Toczko. Koncert galowy uświetni recital Juliee Cruise, doskonale pamiętamy piosenki z muzyką A. Badalamentiego, które wykonywała w serialu"Miasteczko Twin Peaks". Będzie okazja by poznać historię i plany studia Abbey Road, obejrzeć i posłuchać kultowych syntezatorów. Warsztaty i prezentacje przygotowujemy przy ogromnym wsparciu naszych partnerów, są wśród nich Digipark, Polsound, ESS Audio, Karp Team, DigiTech, Analogia pl., Audiostacja, Poski Instytut Edukacji Audio- SWAM. Wyjątkowo interesująco zapowiadają się też spotkania ze Stevem Levinem - prezesem brytyjskiej gildy producentów - MPG oraz Davidem Starkiem, który poruszy istotne kwestie związane z publishingiem. Z niecierpliwością czekamy także na spotkanie z założycielem Mute Records - Danielem Millerem i jego set dj-ski. Swoje warsztaty zapowiedzieli także Flood, Adam Toczko, Andrzej Karp i Winicjusz Chróst. W teatralnym foyer stanie niecodzienna instalacja syntezatorowa - Schneiders Karrusell. Ostateczna lista festiwalowych atrakcji nie jest jeszcze zamknięta, jak zapewniają organizatorzy, możemy również liczyć na interesujące projekcje filmowe i wyjątkowe koncerty.

Festiwal poprzedzi niecodzienna akcja pod nazwą Uliczna Galeria Dźwięku, jej idea zakłada stworzenie "mobilnego" studia nagraniowego, w którym muzycy profesjonalni ale przede wszystkim początkujący rejestrować będą "proste", "setkowe" wersje swoich nagrań a' la BBC Sessions. Realizatorami nagrań będą studenci kierunków realizacji dźwięku, domorośli realizatorzy i znani producenci. Artystyczną opieką otoczył projekt Andrzej Karp. Działania będą mogli obserwować przechodnie przez okna witryn a w streamingu internauci. Pierwsza edycję Ulicznej Galerii Dźwięku odbędzie się w centrum Łodzi, w opuszczonym sklepie przy ulicy Piotrkowskiej.

Wszystko wskazuje na to, że ostatni weekend października wypada spędzić w Łodzi.

oceń
0
0
Podziel się

najnowsze

obrazek

Święto producentów

2011-10-31

Soundedit rośnie jak na drożdżach. Trudno dojść do innego wniosku po dwóch dniach spędzonych w łódzkim Teatrze Muzycznym.

więcej »

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!