szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

18 StyczniaNasze relacje

18 StyczniaNajnowsze wiadomości

18 Stycznia Najnowsze plotki

imprezy

Mark Ronson na Roxy Festival

fot. Sony Music

Kiedy: 2011-07-15 , godz. 19:00, Piątek

Gdzie: Stodoła , Warszawa

Za ile:  

  A A A
 

15 lipca w warszawskim klubie Stodoła odbędzie się pierwsza odsłona Roxy Festival. Gwiazdą imprezy będzie Mark Ronson & The Business Intl. Wśród gości na scenie pojawi się także Boy George.

Mark Ronson and The Business Intl to projekt firmowany przez muzyka, który mistrzowsko łączy różnorodne stylistycznie nurty: hip– hop, rock, elektronikę, disco czy indie, tworząc w ten sposób świeży, alternatywny mix. Mark Ronson – jeden z najbardziej utalentowanych muzyków młodego pokolenia – znany jest z takich kawałków jak na przykład "Valerie", utworu nagranego wraz z Amy Winehouse. Pomimo młodego wieku ma już kilkunastoletnie sceniczne doświadczenie i doskonale wie jak doprowadzić publiczność do szaleństwa. Podczas Roxy Festival wystąpi na żywo z towarzyszeniem wybitnych instrumentalistów i wokalistów. Jego gościem będzie Boy George, który zaśpiewa m.in utwór „Somebody To Love Me”. Do współpracy przy ostatniej płycie „Record Collection” Mark Ronson zaprosił także Simona Le Bon (Duran Duran), D'Angelo, Ghostface'a Killaha, Andrew Wyatt’a (Miike Snow).

Spektakularne show, misternie zaprojektowane i pełne niecodziennej energii, tak charakterystycznej dla swoich koncertów, zaprezentuje również Andrzej Smolik. Tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać. To marka sama w sobie, jeden z najbardziej utalentowanych polskich muzyków, kompozytorów

i producentów. Multiinstrumentalista, którego znakiem rozpoznawczym są łagodne brzmienia i piękne melodie. Każdy jego utwór jest oddzielną historią, opowieścią interpretowaną przez zaproszonego gościa (wśród nich Emmenuelle Seigner, VictorDavies, Kev Fox, Gaba Kulka, Sqbass, Natalia Grosiak). Na swoim koncie ma 4 solowe płyty, najnowszy wydany jesienią ubiegłego roku.

Podczas Roxy Festival 2011 zagrają także Neo Retros, których muzyka jest syntezą tradycyjnych akustycznych dźwięków z gitarą elektryczną, połączeniem nowoczesnych dźwięków z klasyczną strukturą piosenki. Festiwal otworzą zwycięzcy konkursu w Radio Roxy – Ailo In Head, eklektyczny duet wokalistki i producenta, którzy płynnie poruszają się w różnych gatunkach: od neosoulu, poprzez powerpop, elektro aż po dub. Zadebiutowali wiosną tego roku płytą „Wonderland”, która została doceniona nie tylko w Polsce ale i za granicą m.in. przez Om'masa Keith'a produkującego zespół Sa-Ra Creative Partners, nagrywającego również z Erykah Badu.

Pełny program Roxy Festival:
18:30 otwarcie drzwi
19:15 Ailo in Head
19:50 Neo Retros
20:35 Smolik
21:45 Mark Ronson & The Business Intl

Roxy Festival jest najmłodszym dzieckiem jednej z najbardziej charakterystycznych i wyrazistych stacji radiowych w Polsce – Radio Roxy, które na co dzień sięga po ambitne, alternatywne projekty i muzykę, jakiej nie grają inne stacje. Radia, które wyznacza trendy i od lat realizuje nietypowe przedsięwzięcia muzyczne. Zasłynęło unikatowym „Najmniejszym Koncertem Świata”, zaś kwintesencją stacji są hasła: „POPISDEAD” oraz „Gramy po bandzie”. Niektórzy zawartość muzyczną Radia Roxy określają jako muzykę europejskich festiwali.

Bilety stojące na Roxy Festival 2011 można kupić w cenie 100 zł w salonach Empik, Saturn, Media Markt oraz na portalach eventim.pl i ticketpro.pl:

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!