szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

4 KwietniaNasze relacje

4 KwietniaNajnowsze wiadomości

4 Kwietnia Najnowsze plotki

imprezy

Twilite z nową płytą w Hydrozagadce

fot. mat. promocyjne

Kiedy: 2011-03-31 , godz. 21:00, Czwartek

Gdzie: Hydrozagadka , Warszawa

Za ile: 15 PLN/20 PLN

  A A A
 

31 marca w stołecznym klubie Hydrozagadka wystąpi grupa Twilite. Duet będzie promował swoje najnowsze wydawnictwo - "Quiet Giant".

Twilite tworzą Paweł Milewski i Rafał Bawirsz. Bardzo długo nazwa zespołu była kojarzona z Irlandią. To właśnie tam w 2006 roku muzycy osiedli po kilku miesiącach wspólnego „grania” – internetowej współpracy kompozytorskiej, kiedy to jeden z nich mieszkał w Biskupcu, a drugi w Krakowie. Kilka powstałych jeszcze przed wyjazdem na Zieloną Wyspę utworów zasiliło profil Myspace.com/twilitemusic. W Dublinie członkowie zespołu rozpoczęli regularne akustyczne sesje. Nagrane w domowych warunkach utwory udało im się dzięki pomocy kilku życzliwych osób (jak Piotr Maciejewski) zamieścić na płytach drugiej („How can you sleep”) i trzeciej („Disobey”) edycji "Trójkowej Offensywy" Piotra Stelmacha oraz internetowej kompilacji bloga Don’t Panic We Are From Poland vol.2 („All you need”). W maju 2008 r., zauważeni i zaproszeni przez braci Kapsa z Contemporary Noise Quintet, Milewski i Bawirsz nagrali w Electric Eye Studio materiał na debiutancki album „Bits & pieces”, który jest zbiorem kompozycji z ostatnich dwóch lat przebywania muzyków w Dublinie. W listopadzie 2008 roku zespół zagrał koncert promujący płytę w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej, był on transmitowany na antenie radiowej „Trójki”. Płyta „Bits & pieces” ujrzała światło dzienne 24 stycznia 2009 r. Na przełomie maja i czerwca 2009 zespół zagrał niezwykle ciepło przyjętą trasę koncertową po Polsce. Ważnym momentem w historii Twilite był też występ na Scenie Młodych Talentów Heineken Open’er Festival. W październiku 2009 roku miała miejsce druga trasa koncertowa promująca płytę – „Bits & Pieces Autumn Tour”. W maju 2010 została udostępniona do darmowego ściągnięcia „Else” EP, której realizatorami i producentami są Piotr Maciejewski (Muchy, Drivealone) oraz Maciej Frycz, dzięki którym muzyka Twilite nabrała nowych brzmień i barw.

Najnowsze wydawnictwo duetu - "Quiet Giant" - to album, który bez ostentacji, z nieśmiałym wdziękiem łączy to, co dobre na świecie i piękne lokalnie. Popowe harmonie świetnie wybrzmiewają w kameralnej aurze, liryczne brzmienie trąbki (znakomity Maciej Fortuna) i klarnetu pięknie współgrają ze słowiańską melancholią.

31.03 (czwartek)
start: 21:00
wstęp: 15/20 zł

bilety do kupienia w klubie i za pośrednictwem hydrozagadkaklub@gmail.com

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!