szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

25 LutegoNasze relacje

25 LutegoNajnowsze wiadomości

25 Lutego Najnowsze plotki

imprezy

Jedyny polski koncert Lady GaGa

fot. PAP

Kiedy: 2010-11-26 , godz. 18:00, Piątek

Gdzie: Hala Ergo-Arena , Sopot

Za ile: 209 PLN/275 PLN/650 PLN/358 PLN/425 PLN

  A A A
 

Z pierwszym w Polsce koncertem wystąpi 26.11.2010 w piątek wieczorem w hali Ergo Arena na granicy Sopotu i Gdańska amerykańska gwiazda pop - Lady GaGa. Koncert jest częścią trasy promującej album "The Fame Monster".

Występ w Trójmieście jest częścią europejskiej trasy Lady GaGi, która rozpoczęła się w październiku w Helsinkach. Trasa ta promuje album "The Fame Monster". Z Trójmiasta artystka ma pojechać m.in. do Rotterdamu, Lyonu, Assago, Barcelony, Madrytu, Londynu i Paryża.

24-letnia Lady GaGa (właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta) jak dotąd wydała dwa albumy studyjne: "The Fame" (2008 r.) i "The Fame Monster" (2009 r.). Oba sprzedały się w sumie w nakładzie 11,5 miliona egzemplarzy, a sprzedaż singli nagranych przez artystkę osiągnęła wielkość 40 mln egzemplarzy.

Artystka znana jest z tego, że jej koncerty przygotowywane są w formie widowisk z dużą ilością efektów - np. świetlnych. Sama artystka uwielbia występować w skąpych, bardzo ekscentrycznych strojach.

Na początku 2010 roku Lady GaGa zdobyła dwie nagrody Grammy oraz trzy nagrody Brit Awards. Z kolei w listopadzie artystka zdobyła trzy statuetki w ramach prestiżowych Europejskich Nagród Muzycznych (EMA) stacji MTV. Lady GaGa została nagrodzona w kategoriach: najlepsza wokalistka, najlepsza artystka pop i najlepsza piosenka ("Bad Romance").

Jak informują na swojej stronie internetowej gospodarze obiektu, w którym odbędzie się trójmiejski koncert Lady GaGi, teledyski artystki przekroczyły ponad bilion wyświetleń online. Lady GaGa to pierwsza artystka, która osiągnęła taki wynik - dodają.

Jak dowiedziała się PAP, na piątkowy koncert sprzedano około 11 tysięcy biletów.

oceń
3
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!