szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

23 MajaNasze relacje

23 MajaNajnowsze wiadomości

23 Maja Najnowsze plotki

imprezy

Elton John w Warszawie

 

Kiedy: 2010-05-30 , Niedziela

Gdzie: Stadion Polonii , Warszawa

Za ile:  

  A A A
 

Brytyjska gwiazda muzyki rozrywkowej Elton John wystąpi 30 maja przed polską publicznością. Będzie to jedyny tegoroczny koncert piosenkarza w Polsce w ramach trasy "Elton John's Rocket Man Greatest Hits Tour".

KUP BILETY NA TEN KONCERT

Artysta wykona swoje największe przeboje, m.in. "I'm Still Standing", "Blue Eyes" i "Sorry Seems to Be the Hardest Word", na stadionie Polonii w Warszawie.

Elton John (prawdziwe nazwisko: Reginald Kenneth Dwight) to jeden z najpopularniejszych artystów na świecie. Jego pierwsza płyta "Empty Sky" ukazała się w roku 1969. We wczesnych latach 70. stał się niekwestionowaną gwiazdą muzyki, podbijając listy przebojów swoimi piosenkami. Na całym świecie rozeszło się ponad 250 milionów egzemplarzy jego płyt.

Singel "Candle in the Wind" kupiło ponad 37 milionów osób, co uczyniło z niego najlepiej sprzedający się singel w historii muzyki. W 2008 roku magazyn "Billboard" umieścił Eltona Johna na szczycie listy najpopularniejszych męskich wykonawców solowych w Ameryce.

Elton John wielokrotnie przechodził muzyczne metamorfozy - początkowo związany z gatunkami rock and roll i rock, w latach 70. eksperymentował z muzyką disco, dekadę później wybrał pop i wyspecjalizował w balladach - zawsze przy akompaniamencie fortepianu.

Jest laureatem sześciu statuetek Grammy. W 1998 r. otrzymał brytyjski tytuł szlachecki za swoją działalność artystyczną i charytatywną. Artysta angażuje się m.in. w zbieranie funduszy na walkę z AIDS. W 1992 r. artysta powołał do życia Elton John AIDS, Fundation, która finansuje programy ds. profilaktyki HIV/AIDS, przeciwdziała uprzedzeniom i dyskryminacji wobec ludzi dotkniętych AIDS.

oceń
2
0
Podziel się

najnowsze

obrazek

Zaklinacz deszczu

2010-05-31

Machający tłum „Teletubisiów” powitał sir Eltona Johna, gdy ten pojawił się 30 maja na scenie w Warszawie. Fani opakowani w ociekające strugami deszczu kolorowe płaszcze przeciwdeszczowe wyczekiwali, aż Stadion Polonii zatonie w fali dźwięków...

więcej »

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -1 [1]
~maly [2010-03-02 00:28]

mieszkam kolo tego pajaca w uk nieraz przyleci helikopterem ale co dom tak obudowany ze nic nie zobaczysza

odpowiedz