szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

23 LutegoNasze relacje

23 LutegoNajnowsze wiadomości

23 Lutego Najnowsze plotki

imprezy

Anita Lipnicka & John Porter w Stodole

 

Kiedy: 2009-06-18 , Czwartek

Gdzie: Hala Ergo-Arena , Sopot

Za ile:  

  A A A
 

Będzie idealnie, ekskluzywnie, wyjątkowo, magicznie, słonecznie, ślicznie, uroczo… 18 czerwca w warszawskim klubie Stodoła wystąpi duet Anita Lipnicka & John Porter.

KUP BILETY NA TEN KONCERT


Lipnicka i Porter - w 2002 te dwie muzyczne osobowości stworzyły niepowtarzalny na polskim rynku duet. Wydali wspólnie trzy płyty a każda z nich niesie ze sobą niezapomniany ładunek emocjonalny. Od spotkania w 2002 roku stanowią parę zarówno na scenie, jak i w życiu prywatnym. Podobna wrażliwość muzyczna, harmonia głosów i dusz, melodyjne utwory, poetyckie teksty, niepowtarzalny i bezpretensjonalny nastrój, który udaje im się tworzyć na koncertach – to sekret ich sukcesu.
Anita Lipnicka – wokalistka, poetka, autorka tekstów. Odnosiła ogromne sukcesy jako głos Varius Manx, nagrywała z powodzeniem solowe płyty. John Porter - z pochodzenia Walijczyk, od 1976 r. mieszkający w Polsce, współzałożyciel grupy Maanam, rockman niezależny i niepokorny. Spotkali się w lutym 2002 roku, kiedy Anita została zaproszona do zaśpiewania w duecie z Johnem piosenki „For You” na jego płycie „Psychodelikatesy”. Wtedy zadziałała chemia... Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości okazało się, że bardzo wiele ich łączy.

Pod wpływem muzycznego i osobistego zauroczenia, w maju 2002 r. rozpoczęli prace nad nowym, wspólnie realizowanym projektem - albumem "Nieprzyzwoite piosenki", który powstawał przez blisko rok w Londynie. Pierwszy singiel promujący to wydawnictwo, piosenka autorstwa Johna "Bones of Love" stał się przebojem, a płyta zyskała status Platynowej. Nagrodzono ją nagrodą Fryderyk 2003 w kategorii "Najlepszy album”. Kolejną płytę nagrywali w stolicy Słowenii - Ljubljanie pod czujnym okiem producenta Chrisa Eckmana. To również był strzał w dziesiątkę – Anita i John udowodnili, że ich artystyczne osobowości dopełniają się, że dodają sobie nawzajem skrzydeł.

Wydali wspólnie cztery płyty: studyjne: „Nieprzyzwoite Piosenki” (2003), Inside Stories (2005) Goodbye (2008) oraz mieszankę studyjnych i koncertowych wersji utworów, znanych z koncertów, lecz nie umieszczonych dotychczas na żadnym oficjalnym wydawnictwie - „Other Stories” (2006). Dodatkowo w listopadzie 2006 r. ukazał się czteropłytowy box – Lipnicka / Porter zawierający dyskografię Lipnickiej i Portera: „Nieprzyzwoite piosenki”, „Inside Story” i „Other Stories” oraz DVD z czterema klipami, filmem dokumentalnym „Backstage” i filmem ze studia z Ljubljany, gdzie nagrywany był materiał do płyty „Inside Story”.

Klub Stodoła, ul. Batorego 10
http://www.stodola.pl

Wejście do klubu od godz 19:00, rozpoczęcie koncertu o godz. 20:00 Bilety: w przedsprzedaży stojące 45 zł, w przedsprzedaży siedzące 55 zł, w dniu koncertu stojące 60 zł, w dniu koncertu siedzące 65 zł

(inf prasowa/ fot. ONS)

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Sara [2009-06-19 18:02]

Było super!
naprawdę udany koncert ;)

odpowiedz