szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

19 LutegoNasze relacje

19 LutegoNajnowsze wiadomości

19 Lutego Najnowsze plotki

imprezy

A Camp czyli wokalistka The Cardigans solo

 

Kiedy: 2009-04-17 , Piątek

Gdzie: Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny , Warszawa

Za ile:  

  A A A
 

Już 17 kwietnia w warszawskiej Fabryce Trzciny odbędzie się jedyny polski koncert A Camp czyli solowego projektu wokalistki The Cardigans - Niny Persson. A Camp na występie w Polsce promować będzie drugi w dyskografii album "A Colonia", na którym pojawił się singel "Stronger Than Jesus".


KUP BILETY NA TEN KONCERT


Pierwsza płyta którą Nina Persson nagrała pod szyldem A Camp ukazała się w roku 2001 - album "A Camp" był znakomitym ćwiczeniem w stylistyce alt-country. Krążek wyprodukował Mark Linkous czyli postać stojąca za niezwykle docenianym projektem Sparklehorse. Już wówczas wykrystalizował się skład A Camp: znaleźli się w nim Niclas Frisk z popularnego w Szwecji zespołu Atomic Swing oraz Nathan Larson, członek Shudder To Think, mąż wokalistki The Cardigans. Nowe wcielenie Niny dostrzegli także fani w Polsce, choć, co ciekawe, głównie za sprawą Ani Dąbrowskiej, której cover nagrania "Charlie Charlie" był jednym z większych hitów polskiej artystki.

Po kilku kolejnych płytach z The Cardigans Nina postanowiła wrócić do grania pod szyldem A Camp. Podczas gdy pierwszy krążek był autorską wersją alt-country, drugi "A Colonia" rozszerzył nieco wachlarz inspiracji Persson. Wciąż słychać tu jednak wiele tradycyjnej amerykańskiej muzyki: gospel, soul czy melancholijnych ballad w klimacie piosenek Roya Orbisona. Nina nie odżegnuje się także od uwielbienia dla Davida Bowiego czy dziewczęcych zespołów z lat 60-ych takich jak The Ronettes. W pracy nad "A Colonia" A Camp towarzyszyła plejada znakomitych gości – m.in. James Iha (Smashing Pumpkins), Joan Wasser (Antony And the Johnsons, Joan As Policewoman) czy wiolonczelistka Jane Scarpantoni znana ze współpracy z R.E.M. czy Susanne Vega.

oceń
0
0
Podziel się

najnowsze

obrazek

W moim magicznym domu… (Nina Persson & A CAMP)

2009-04-18

Większość osób, piszących o A Camp, tak naprawdę pisze o The Cardigans. A przecież Nina Persson powołała do życia swój projekt solowy, żeby uciec od macierzystej formacji! Dlatego obiecałem sobie nie pisać ani słowa o The Cardigans i...

więcej »

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~kazmaz [2009-04-12 11:19]

dlaczego?
Czy Jesus pzeszkadzal im w muzyce.Lub co czynił aby do nagran nie doszło.Dlaczego oni więc mienią sie silnijsi od Jezusa myslę ze przesadzili z tym tytuem .Mogli i powinny go zostawić wiernym i nie szargać jego imiena KAZMAZ

odpowiedz