szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

12 GrudniaNasze relacje

12 GrudniaNajnowsze wiadomości

12 Grudnia Najnowsze plotki

imprezy

Andrea Bocelli w Polsce!!!

 

Kiedy: 2009-08-29 , Sobota

Gdzie: Stadion Gwardii , Imabari

Za ile:  

  A A A
 

29 sierpnia odbędzie się koncert jednego z najbardziej znanych solistów wszech czasów – na wielkiej scenie wystąpi Andrea Bocelli! Światowej sławy tenor pojawi się w towarzystwie wspaniałego chóru oraz orkiestry symfonicznej.
(fot. AFP)KUP BILETY NA TEN KONCERT


Właściciel zniewalającego głosu daje zaledwie kilkanaście solowych koncertów rocznie, w tym roku na liście znalazł się nasz kraj. To będzie najważniejsze wydarzenie roku!!! Bilety na ten wspaniały koncert pojawią się w sprzedaży 6 marca o godzinie 12.00. Uwaga! Liczba miejsc siedzących jest limitowana.

Sukces Andrea Bocelli’ego nie da się porównać z żadnym innym artystą klasycznym, ponieważ tylko Andrea zrobił tak oszałamiającą karierę w dwóch diametralnie różniących się światach – muzyki rozrywkowej i poważnej. Jego kariera jest niewiarygodna, każda płyta, nie ważne czy popowa, czy operowa sprzedaje się w milionach egzemplarzy. Wywiera on wielki wpływ na rynek muzyczny, potrafi doskonale łączyć gatunki, wprowadził elegancką klasykę w zwariowany świat popu, ale zachował przy tym dobry smak. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród (np. Złoty Glob), jego płyty bija wszelkie rekordy pod względem sprzedaży ( znalazły one już ponad 65 milionów nabywców) , czy obecności na listach przebojów („Sacred Arias” przez 3,5 roku na pierwszym miejscu listy muzyki poważnej), jego nazwisko pojawiło się nawet w Księdze Rekordów Guinessa.

Jesienią 2008 roku pojawiła się na rynku najnowsza płyta Bocelli’ego „Incanto”, na którą trafiły uwielbiane przez niego utwory z dzieciństwa, „Un Amore Cosi Grande”, „Mamma”, czy „Santa Lucia”.

Andrea Bocelli występował przed papieżem, królami, książętami, prezydentami. O duety z tym wspaniałym tenorem zabiegają największe nazwiska świata muzyki. Solowych koncertów daje zaledwie kilkanaście w roku, dlatego każdy jego występ to wielkie wydarzenie, prawdziwa gratka dla muzycznych koneserów. 29 sierpnia usłyszymy utwory z nowej płyty oraz największe przeboje tego rewelacyjnego tenora. To będzie największe wydarzenie tego roku!!!

ZAPRASZAMY!!!

oceń
3
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~karajan1 [2009-08-13 14:25]

Bocelli tenorem? (1)
Naprawdę miło jest posłuchać Bocellego - piękna barwa głosu, niepodważalny talent do śpiewania. Rzeczywiście potrafi wzruszyć. Jednak troszeczkę denerwuje mnie, kiedy gdzieś słyszę, czytam o nim jako o słynnym lub nawet najsłynniejszym tenorze na świecie. I nie mam tu bynajmniej na myśli jakości artystycznej, piękna jego śpiewania (które w opinii przeciętnego człowieka - i słusznie - stoi na wysokim poziomie). Moim zdaniem można o Bocellim mówić jako o tenorze, ale już jako o śpiewaku operowym (i to jeszcze słynnym, a nie daj Boże sławnym) to już nie za bardzo. Dlaczego? Określenie ,,tenor" jest moim zdaniem słuszne, gdyż Bocelli śpiewa głosem wysokim czyli tenorem. A więc chodzi tu o naturalny rodzaj jego głosu. Do tego śpiewa w stylu operowym. Co więcej w jego repertuarze (koncerty, płyty) znajdują się także arie operowe; nagrał nawet kilka (ale tylko kilka) kompletnych oper na płytach (np. Cyganerię Pucciniego). Więc można powiedzieć o Bocellim, że jest tenorem. Dlaczego natomiast - moim zdaniem - nie jest on śpiewakiem operowym? Dlatego nim nie jest, bo na co dzień nie występuje w przedstawieniach granych w teatrach operowych, nie wykonuje całych partii bohaterów oper Verdiego, Pucciniego zawodowo. To nie jest domeną jego działalności. On przede wszystkim nagrywa płyty i daje koncerty na których wykonuje różne gatunki utworów: piosenki, pieśni, arie operowe. I znany jest przez miliony raczej za to, że pięknie i wzruszająco wykonuje repertuar popowy, piosenkowy czy pieśniowy aniżeli operowy. Arie włącza do swych koncertów, bo zapewne je lubi no i potrafi w sposób nieosiągalny dla zwykłego słuchacza je zaśpiewać - w stylu i w dużej mierze zbliżonym na poziomie do tego jak to czynili Pavarotti czy Domingo. W przeciwieństwie do niego ich można nazwać śpiewakami operowymi dlatego, że ich głównym zajęciem i powodem ich sławy było śpiewanie (na najwyższym artystycznym poziomie) w przedstawieniach w teatrach operowych. Jeśli zaś śpiewali repertuar lżejszy, popularny to tylko jako pewien dodatek dla poszerzenia kręgu swoich wielbicieli , jak i dzieł operowych. [Ciąg dalszy w poniższym wpisie]

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +1 [1]
~Adry [2009-08-07 21:31]

Andrea Bocelli ma nie wątpliwie niajpiekniejszy głos jaki kiedykolwiek słyszałam.Zaraziłam się od taty...U niego w aucie po raz pierwszy słyszałam jego piosenki.Tak następnie jego muzyka grała na moim ślubie i wszyscy płakali ze szczęścia i wzruszenia.Teraz ja chcę się odwdzięczyć moim rodzicom i wysłać ich na koncert Bocelli'ego.:) Jeśli ktoś potrafi mnie poinformować do której potrwa koncert, będe bardzo wdzięczna!!Z góry dziękuje

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +2 [2]
~Dzem [2012-04-06 10:39]

Temat trochę stary, ale nie szkodzi. Bocelli ma barwę legendarnych toskańskich tenorów, a pani Węgorzewska niech sobie włączy swój występ podczas Sylwestra i dowolną piosenkę A Bocellego i niech ściśnie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -1 [1]
~Masło [2009-10-07 21:41]

tenor Bocelli
On..nieźle śpiewa, uczył się m.in. od Corellego i Pavarottiego, ale sam wie doskonale o tym ,że nie dorównuje tym największym, więc uskutecznia głównie repertuar lżejszy.Ma ładną barwę,ale nadal trochę brak techniki no i wrodzonych możliwości-górne dźwięki nie bierze przeponą/gardłem-nie śpiewa pełnym głosem bez zmiany jego "substancji" ale wchodzi w falset, czego amatorzy po prostu nie słyszą, a to popularna sztuczka. W studio przy pomocy komputerów można "dorobić" resztę. Profesjonalni muzycy wiedzą o czym mówię. A ludzie, którzy piszą o Bocellim,że to "najwybitniejszy tenor" nikogo innego nie znają, a nazwiska takie jak Corelli, Bjorling, Lorenz i inni są im absolutnie obce.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +1 [1]
~Magda [2009-08-31 14:47]

Gwiazda muzyki największego formatu
Zastanawiam się dlaczego niektórzy nie potrafią docenić czyjegoś talentu i cieszyć się, że jesteśmy świadkami pięknego wydarzenia kulturowego, i dlaczego zawsze szukają jakiegoś ale..."chociaż jest niewidomy" - co za spostrzeżenie?! Poza tym nie rozumiem, co ma jedno z drugim wspólnego? Co ma wspólnego Jego niepełnosprawność z ogromnym talentem?!. Andrea Bocelli to wybitny, wielki śpiewak i nieliczni tylko dorównują Jego ogromnemu talentowi. Jego głos, Jego śpiew jest przesłaniem, niesie umiłowanie życia w miłości. Przecież jak ktoś nie lubi tego gatunku muzyki, nie musi jej słuchać, a tym bardziej nie powinien jej komentować. Jestem wdzięczna Wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji koncertu Andrei Bocelliego, gdyż dzięki Wam moje życie zostało wzbogacone o piękne, niezapomniane chwile, które mogłam dzielić z moim ukochanym mężem.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~karajan1 [2009-08-13 14:22]

Bocelli tenorem? - dokończenie poprzedniego wpisu
Bocelli-tenor? Zgoda, ale tylko w odniesieniu do rodzaju jego głosu i tylko wówczas, gdy wykonuje repertuar operowy lub pieśniarski. No bo tak naprawdę jest to artysta o którym bym powiedział: piosenkarz i śpiewak o głosie tenorowym wykonujący różny repertuar, od popu do opery. Jego kariera zaczęła się od zwycięstwa na piosenkowym Festiwalu w San Remo a nie na jakimś konkursie dla śpiewaków operowych. Miliony znają i cenią go bardziej za piosenki (piękne zresztą) typu ,,Time to say goodbye" lub ,,Sogno" aniżeli z wykonań arii (np. ,,Nessun dorma" z opery ,,Turandot" Pucciniego). Mówienie więc o Bocellim jako o słynnym tenorze, stawia go w domyśle obok i na równi z takimi artystami jak Caruso, Gigli, Bjorling, Di Stefano, Corelli, Pavarotti, Domingo, Carreras, Kraus, by wymienić postacie, które niewątpliwie zapisały się złotymi zgłoskami w historii wykonawstawa operowego. I nie chodzi tu powtórzę o to , że Bocelli nie umie śpiewać. Bo umie! Ale wyżej wymienieni panowie są przedstawicielami innej działki - jako posiadacze głosów tenorowych śpiewają/śpiewali opery w teatrach operowych i jako tacy potocznie nazywani są tenorami. Bocelli ma głos tenorowy ale w rozumieniu potocznym tenorem nie jest. Nie śpiewa w operach ( a nawet gdyby to w opinii krytyków i miłośników opery wypadłby w nich ponoć gorzej niż wyżej wymienieni panowie). Chodzi mi o to, że z tego zaliczania konkretnych artystów pod niewłaściwe kategorie społeczeństwo jest wprowadzane w błąd. Gdyby zrobić sondę na ulicy i zadać pytanie o znajomość nazwisk słynnych tenorów to zapewne Bocelli znalazłby się zapewne w ścisłej czołówce. Analogicznie gdyby zadać pytanie o znajomość nazwisk słynnych polskich dyrygentów to obok nazwisk takich jak np. Stanisław Skrowaczewski, Jerzy Semkow czy Antoni Wit (jeśli w ogóle tacy by się w odpowiedziach pojawili) usłyszelibyśmy o Piotrze Rubiku. Podsumowując: Bocelli to pięknie śpiewający artysta o bardzo ładnym tenorowym głosie, wykonujący różny repertuar - od piosenek do arii operowych. Jego popularność zaczęła się i opiera się przede wszystkim na wykonawstwie tych pierwszych. I tym się przede wszystkim zajmuje. Bocelli więc to dużo bardziej piosenkarz aniżeli tenor-śpiewak operowy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~jolga [2009-08-30 11:00]

nie wystąpi na tym koncercie Aleksandra Kurzak
właśnie słyszałam o tym w tvn

odpowiedz

Ocena: -2 [2]
~! [2009-06-24 23:31]

Swego nie znacie,cudze chwalicie..ech
Jeśli podoba wam się śpiew operowy,to polecam PRAWDZIWY GENIUSZ:Piotr Beczała.Bocelli to chałturnik bez techniki,żenua.Beczała jest fantastyczny! Pozdr.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~terri [2009-08-29 20:00]

Bocelli
tak chcialabym tam byc

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~osa [2009-08-29 19:58]

Bocelli
uwielbiam jego i jego glos

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Beata [2009-08-27 15:44]

Fanka Bocelli'ego
Skoro tak mówisz to świadczy tylko o tym jak ty jesteś,a dla mnie jesteś największym palantem na tym forum.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~Beata [2009-08-27 15:31]

Fanka Bocelli'ego
Bardzo sie ciesze,że Andrea Bocelli poraz kolejny odwiedzi nasz kraj . Szkoda,że nie moge jechać na Jego koncert,bo od lat słucham Go.Podziwiam Go,bo niewielu jest takich ludzi.Ci którzy mówią o nim zle są niespełna rozumu.Pozdrawiam fanów tego artysty.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~gina501 [2009-08-19 19:53]

I po co on tutaj..
Sam piejesz jak kogut pewnie! Albo na muzyce sie nie znasz!Durny jestes!Albo talentu zazdroscisz!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~gina501 [2009-08-19 19:51]

Najpiekniejszy
Andrea Bocelli,choc niewidomy,ma cudowny glos!Piekny,gleboki,az dreszcze czlowiek dostaje gdy sie go slucha!

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~rafi from holland [2009-08-18 19:36]

Andrea Bocelli w Polsce
jestes nie tolerancyjny jak mozna napisac o kims "slepy jak kret" zero szacunku dla kogos niepelnosptrawnego i w dodatku z takim talentem

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~rob [2009-08-05 15:41]

"pieje..."
facet ma głos... wielu ludzi chciałoby miec taki głos, tak mocny i czysty. popatrz na nasza muzykę. ochrypnieci co nie zawsze jest ładne, a po za tym juz nie ma dobrych wokalistów. czy pieje? posłuchaj sobie jego muzyki, twórczości, która jest nie tylko operowa czy powazna! to jest w pewnym sensie dar.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~anett [2009-07-30 17:23]

boski
jest rewelacyjny...uwielbiam go!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~cyberszop/krzysztof [2009-07-26 12:28]

milosnik
Kto.tak mysli O Bocellim to ni ejest fanem toniech wogule sie NIEWYPOWIADA

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~Karolina [2009-07-24 08:21]

Brak mi słów na głupotę niektórych się tu wypowiadających... Co z tego że jest niewidomy? Ludzie robicie z tak małego powodu wielkie halo? To że jest niewidomy to nie znaczy ze gorszy! Ma tak samo wspaniały głos jak reszta wybitnych tenorów! I widać że niektórzy nie znają się na muzyce klasycznej twierdząc ze on "wyje"... Jak ktoś nie lubi jego muzyki to po cholerę się tu wypowiada?

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~I ja widz [2009-07-21 05:51]

re
Czlowieku,jesli nie znasz sie namuzyce i talentach,nie zabieraj glosu,oslepnac Ty tez mozesz,nikt nie wie co go czeka,prymitywie.Wstyd dla Twojej rodzicielki,ze cos takiego powila.

odpowiedz