szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

poznaj

banner
banner
banner
banner

Recenzje

wyszukiwarka płyt

wyniki wyszukiwania

wg daty wydania

 • A Book of Luminous Things

  A Book of Luminous Things Aga Zaryan

  BLUES

  2011-06-14 Blue Note

  "A Book of Luminous Things" to największe dzieło w dotychczasowym dorobku artystki. Płyta to 12 anglojęzycznych piosenek skomponowanych do wierszy Czesława Miłosza oraz jego ulubionych poetek: Anny Świrszczyńskiej, Jane Hiershfield i Denise Levertov. więcej »

  OCEŃ:
  4.78/5
 • Aires

  Aires Ariel Ramirez Tango Quartet

  BLUES

  2011-02-14 Iberia Records

  Płyta "Aires" Ariela Ramiereza to klasyczne tango prosto z Argentyny! Muzyk przyjechał w ubiegłym roku do Europy, a konkretnie do Polski, gdzie ukończył prace nad pierwszą solową płytą (wcześniej grał w najsłynniejszych argentyńskich zespołach tango). więcej »

  OCEŃ:
  4.21/5
 • All That Era Jazzu

  All That Era Jazzu

  BLUES

  2010-05-23 Unviersal Music Polska

  All That Era Jazzu to kompilacja przygotowana specjalnie przez Dionizego Piątkowskiego pomysłodawcę cyklu koncertowego Era Jazzu, dziennikarza z dyplomem etnomuzykologa, ale przede wszystkim miłośnika i największego promotora jazzu w Polsce. więcej »

  OCEŃ:
  5/5
 • Antologia Polskiego Bluesa vol. 2

  Antologia Polskiego Bluesa vol. 2

  BLUES , MULTI

  2009-12-14 4everMUSIC

  W rok po premierze 5-płytowego wydawnictwa ,,Antologia Polskiego Bluesa”, Antologii część druga. Również pięć płyt, a na nich nagrania od utworów współczesnych po bluesowe archiwalia. więcej »

  OCEŃ:
  5/5
 • Aocana

  Aocana Ojos de Brujo

  HIPHOP , BLUES

  2009-06-16 Warner Bros. Spain

  Demoniczny zespół z Katalonii, który swego czasu nie tylko narobił sporo zamieszania na światowej scenie nazywanej umownie „world music”, ale nawet może poszczycić się nagrodą amerykańskiego przemysłu muzycznego Grammy w kategorii „latino”, nagrał właśnie nową studyjną płytę. więcej »

  OCEŃ:
  0/5
 • ANYA

  ANYA Anya

  BLUES

  2009-05-25 4everMUSIC

  Album „Anya” to płytowy debiut muzyczny Anny Kostrzewskiej. Wokalistka patrzy na świat oczami żony, matki, przedsiębiorczej mieszkanki wielkiego miasta nie tracąc przy tym wrażliwości młodej kobiety. więcej »

  OCEŃ:
  4.14/5
 • A Very Nice Album

  A Very Nice Album Nigel Kennedy

  BLUES

  2008-12-31

  Nigel Kennedy od wczesnego dzieciństwa wykonywał muzykę klasyczną. W okresie gdy ćwiczył swoje umiejętności gry na skrzypcach klasycznych w szkole Yehudi Menuhin School w Surrey, wizyta skrzypka jazzowego Stephana Grappelliego, pozwoliła Kennedy'emu dostrzec szerszy potencjał muzyczny tego instrumentu. więcej »

  OCEŃ:
  0/5
 • Astigmatic Inspired By Chopin

  Astigmatic Inspired By Chopin

  BLUES , POP

  2008-11-24

  Chopin występuje tu jako twórca - inspirator wykonawców, których utwory znajdą się w pozbawionej patosu i sztywnej powagi, jakie charakteryzują zwykle tego typu projekty, kompilacji. więcej »

  OCEŃ:
  5/5