szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Londyn

fot. MyMusic

Londyn

 • Lublin, Polska

 • Gatunki:

  Rock

 • Ocena ogólna:

  0/5
  [0 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 2054

  Ostatnio odwiedzany: 2020-01-18

Londyn to zespół rockowy pochodzący z Lublina, który powstał w 2001 roku. Rockowe, melodyjne piosenki szybko zyskały wielu fanów w całym kraju. Utwory grupy Londyn gościły na antenach kilkudziesięciu polskich rozgłośni radiowych m.in. Trójki, Jedynki, Radia Dla Ciebie, Radia Gdańsk i wiele innych.Londyn często można było też zobaczyć w telewizji – kilka razy w TVP2 i TVP1, także u Marka Sierockiego w "Teleexpressie". Grupa koncertowała w całym kraju w dużych miastach i małych miejscowościach, ciesząc się sporym zainteresowaniem publiczności. Piosenka "Time is like an ocean" znalazła się na płycie "Minimax pl 4" sygnowanej przez Radiową Trójkę i Piotra Kaczkowskiego. Utwór w swojej audycji prezentował też Zbigniew Hołdys. W 2008 roku Londyn nagrał w prestiżowym Studiu Lublin Polskiego Radia singiel pt. "Chciałbym być". Singiel premierę telewizyjną miał w kwietniu 2008 w TVP1.

W 2008 roku zespół otrzymał aż trzy nagrody na najważniejszym festiwalu rockowym w Polsce – Eko Union Of Rock w Węgorzewie (autor tekstów, gitarzysta, gitarzysta basowy). Dostał się także do finałów Gramy w Szczecinie i Łódźstocku. Zajął także trzecie miejsce w konkursie Polskiego Radia pt. "Przebojem na antenę" i został laureatem festiwalu Przestrzeń Muzyki Live. Londyn otrzymał też wyróżnienie na wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych.

W 2009 roku zdobyli Grand Prix Zmrock w Nidzicy i II nagrodę Festiwalu Wielki Ogień im. M. Kubasińskiej w Ostrowcu. Zagrali na Famie 2009 w Świnoujściu i Festiwalu Twórczości Marka Grechuty w Krakowie. W 2010 roku ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany "Coraz Dalej Dom", zawierający dziesięć autorskich piosenek.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!