szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Sleeper Agent

fot. oficjalna str. Sleeper Agent

Sleeper Agent

 • Ocena ogólna:

  0/5
  [0 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 2558

  Ostatnio odwiedzany: 2020-02-22

Sleeper Agent to amerykański zespół rockowy założony w 2009 roku z charyzmatyczną frontmanką Alex Kandel na czele. W skład formacji Sleeper Agent wchodzą jeszcze: Tony Smith (gitara, wokal), Justin Wilson (perkusja), Lee Williams (bas), Scott Gardner (klawisze) oraz Josh Martin (gitara).Na początku historii grupy Sleeper Agent był Tony Smith oraz Justin Wilson, którzy swoim graniem nie mogli przebić się do szerszej świadomości niż bywalcy lokalu, w którym akurat prezentowali swoje umiejętności. Po pewnym czasie Wilson zaprosił do projektu Alex Kandel - barmankę, która gdy tylko nadarzyła się okazja chwytała mikrofon i wykonywała covery utworów brytyjskiej artystki, Adele.

Niedługo po tym muzycy natknęli się na producenta Jaya Joyce'a, który miał na koncie współpracę z takimi projektami i artystami jak: The Wallflowers, Emmylou Harris, Patty Griffin, Rubyhorse, Cage the Elephant, The Warren Brothers oraz Eric Church; sam Jay grał na gitarze m.in. u Iggy'ego Popa. Joyce doprowadził do wydania ich studyjnego debiutu zatytułowanego "Celebrasion", który miał premierę 2 sierpnia (forma zdigitalizowana; iTunes) oraz 27 września (CD) 2011 roku. Debiutancki krążek - „Celabrasion” z 2011 r. przyniósł grupie rozgłos i uznanie krytyków (Rolling Stone nadał im tytuł "Band To Watch" i nagrodę MTV Freshman Award). Pierwszym singlem z albumu była kompozycja "Get It Daddy". Nie mogło także zabraknąć trasy koncertowej promującej wydawnictwo - pod koniec 2011 roku grupa wyruszyła w tournee razem z zespołem Cage the Elephant. W maju 2012 roku koncertowali również wspólnie z Benem Kwellerem. Sleeper Agent pojawiali się także na festiwalach - zaliczyli m.in. Coachella Valley Music and Arts Festival, Forecastle Festival oraz The Hangout Music Festival. Pod koniec lipca 2012 roku otwierali koncerty grupy Weezer.

Na początku 2014 roku zespół ogłosił, że wybiera się w trasę z grupą New Politics. Premiera drugiego krążka kapeli Sleeper Agent zatytułowanego "About Last Night" jest zaplanowana na marzec.

Warto również odnotować, że grupa inspiruje się dokonaniami takich zespołów jak The Pixies, The Black Lips, Foxy Shazam czy Cage the Elephant.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!