szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Patrick The Pan

fot. Ela Zubrowska

Patrick The Pan

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [1 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 1339

  Ostatnio odwiedzany: 2019-04-19

Pod pseudonimem Patrick The Pan ukrywa się Piotr Madej, którego muzyczny debiut robi furorę w polskim internecie. Patrick The Pan ma 25 lat (2014 r.) , urodził się i mieszka w Krakowie. Gra na gitarze i klawiszach, śpiewa, jest samoukiem.Jesienią 2012 roku na dwa miesiące zamknął się w swoim pokoju, gdzie za pomocą jednego mikrofonu, komputera i kilku instrumentów nagrał swoją debiutancką płytę "Something of an End". Muzyka Piotrka to wypadkowa jego wielu inspiracji od islandzkiego, chłodnego piękna, przez dyskretne ukłony w stronę progresywnej Wielkiej Brytanii lat 70-tych aż po współczesną americanę i alternatywne country.

Natychmiast po wydaniu płyty pojawiły się same pozytywne recenzje w Polsce (m.in. Dziennik Polski, Uwolnij Muzykę, Brand New Anthem) jak i zagranicą (m.in. indierockmag.com, indiepoprock.com, radiohead.fr). Muzyka Piotra pojawiła się również w eterze (Trójka, Czwórka, Eska Rock, Chilli Zet, Radio PIN, Radio Kraków, Radiofonia). W lipcu 2013 roku zespół zagrał na festiwalu Heineken Open'er w Gdyni. Był to zaledwie czwarty koncert w ich karierze.

Nie jest to jedyny festiwal, który zainteresował się muzyka PTP - zespół zagrał też na takich festiwalach jak Tylko Nie BYTOM, GreenZoo Festival, Grolsch ArtBoom Festival, PiotrkOff Festival, Moico, czy Opole Songwriters Festival. Wszystko wokół tego projektu dzieje się bardzo szybko. W maju premierę miał teledysk do piosenki „Bubbles”, w którym jedną z ról zagrał Piotr Cyrwus. We wrześniu 2013 Piotr został zaproszony do gitarowej orkiestry Adriana Utley’a (Portishead) i wspólnie zagrali inauguracyjny koncert SACRUM PROFANUM w Krakowie. Twórczością Piotrka zachwycają się też m.in. Piotr Metz, Karolina Kozak czy Dawid Podsiadło, który niejednokrotnie wychwalał go już na swoim fanpage’u. Płyta „Something of an End” znalazła się na wielu muzycznych podsumowaniach roku 2013.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!