szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Family Of The Year

fot. oficjalna str. Family Of The Year

Family Of The Year

 • Ocena ogólna:

  0/5
  [0 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 3004

  Ostatnio odwiedzany: 2020-03-31

Family Of The Year to: Joseph Keefe (śpiew, gitara), jego brat Sebastian (perkusja, śpiew), James Buckey (gitara, śpiew) oraz Christina Schroeter (klawisze, śpiew). Muzyka Family Of The Year to wypadkowa dokonań takich legend jak The Smiths, The Byrds, Fleetwood Mac, czy The Go-Betweens.Twórczość zespołu to indie rock z wyraźnym popowym sznytem. Na uwagę zasługują piękne harmonie wokalne oraz teksty, w większości przypadków opowiadającymi jakąś historię, niczym u artystów folkowych. To poważne, szczere, niepretensjonalne piosenki, w których, poza wymienionymi wyżej legendami, można usłyszeć echa dokonań Fleet Foxes, Mumford & Sons albo The Shins. Kiedy pojawili się na scenie w 2009 roku, jeden z krytyków napisał, że są niczym powiew świeżego powietrza na przeładowanej i przewidywanej scenie alternatywnej. Pochodzący z Los Angeles zespół Family Of The Year udowadnia od tamtej pory, że recenzent absolutnie się co do nich nie mylił.

Debiutanckim materiałem kapeli był minialbum "Where's the Sun" wydany dzięki Washashore Records. Na krązku pojawiły się następujące kompozycje: "Let's Go Down", "Castoff", "Summer Girl", "What a Surprise" oraz "Psyche or Like Scope". W październiku 2009 roku zespół został wybrany (spośród ponad 700 zgłoszeń!) do otwarcia koncertu grupy The Boston Pops, W listopadzie wyruszyli w trase z projektem Edward Sharpe and The Magnetic Zeros podczas której promowali swój pełnometrażowy debiut zatytułowany "Songbook".

W lipcu 2012 roku zespół wydał swoje drugie studyjne wydawnictwo zatytułowane "Loma Vista". Materiał ukazał się dzięki Nettwerk Records. Produkcją zajął się Wally Gagel, który na swoim koncie ma współpracę z takimi zespołami i artystami jak: Eels, Folk Implosion, New Order, Rolling Stones, Old 97s, Sebadoh, Nick Lachey, Jessica Simpson, Rihanna, Muse czy Tanya Donelly. Wydawnictwo zostało zauważone przez branże muzyczną i recenzenci pracujący dla takich "instytucji" jak MTV, USA Today, Entertainment Weekly, Billboard czy Amazon uznali że Family of the Year to wschodząca gwiazda indie rocka.

Warto odnotować, że na przestrzeni ostatnich lat zespół wystąpił na wielu festiwalach, w tym: Lollapalooza, Summerfest, Downsview, BottleRock Napa Valley, Guinness Oyster & Music Festival, Launch Sacramento czy Mariposa Folk Festival.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!