szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

A Great Big World

fot. oficjalna str. A Great Big World

A Great Big World

 • Ocena ogólna:

  0/5
  [0 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 1564

  Ostatnio odwiedzany: 2020-04-02

A Great Big World to amerykański zespół założony w Nowym Jorku przez Iana Axela oraz Chada Vaccarino. Projekt A Great Big World jest znany szerszej publiczności dzięki kompozycji "This Is The New Year", która pojawiła się w jednym z odcinków popularnego serialu "Glee", a także - w maju 2013 roku - znalazła się w notowaniu Billboard Mainstream Top 40 Chart.Zespół może się także pochwalić współpracą z Christiną Aguilerą, z której powstał międzynarodowy przebój zatytułowany "Say Something". A Great Big World powstał w trakcie gdy jego założyciele uczestniczyli w The Steinhardt Music Program na nowojorskim uniwersytecie. Axel zaproponował Vaccarino wspólne napisanie utworu na co ten wyraził zgodę po tym gdy usłyszał wokalne możliwości kolegi.

Projekt szybko wyruszył na krajową trasę koncertową podczas której supportował takich artystów i zespoły jak Ingrid Michaelson, Matthew Morrison oraz and Five For Fighting. W 2013 roku jedna z kompozycji zespołu - "This is The New Year" - została wykonana przez obsadę aktorską w jednym z odcinków serialu "Glee". Ten sam utwór został wykorzystany przez stacje MTV oraz ESPN, a także w takich produkcjach telewizyjnych jak The Amazing Race, One Tree Hill i Good Morning America. W tym samym roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Epic Records.

We wrześniu 2013 roku został wydany singiel "Say Something". Kompozycja została nagrana raz jeszcze; po tym jak usłyszała ją Christina Aguilera artystka zaproponowała zespołowi współpracę. Efekt wspólnych działań pojawił się 4 listopada. Wersja z piosenkarką trafiła na sam szczy w zestawieniu iTunes.

Studyjny debiut grupy A Great Big World zatytułowany "Is There Anybody Out There?" miał premierę 21 stycznia 2014 roku.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!