szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Alicja Węgorzewska

fot. Sony Music

Alicja Węgorzewska

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [11 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 4033

  Ostatnio odwiedzany: 2019-04-17

Alicja Węgorzewska to polska śpiewaczka operowa (mezzosopran), Prezes Fundacji StartSmart. Absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiutowała na scenie wiedeńskiej Kammeroper w operze „Die Pilger von Mekka” Glucka. Następnie Alicja Węgorzewska otrzymała angaż w Neue Oper Wien, a także w Theater an der Wien.Carmen, Gwałt na Lukrecji, Dama Pikowa, Orfeusz i Eurydyka, Kawaler Srebrnej Róży, Diva for Rent - to najważniejsze role w dotychczasowej karierze artystki. Alicjas Węgorzewska jest Ambasadorem szkoły specjalnej "Krok po kroku" oraz Kampanii "Reaguj masz prawo". Wspomaga "Fundację Synapsis" oraz "Fundację zdążyć z Pomocą". Jest laureatka wielu nagród i wyróżnień. W 2010 roku nagrała prestiżową płytę z pieśniami Chopina "Chopin Songs"...

Alicja Węgorzewska jest laureatką nagrody polskiej estrady Prometeusz (2007). Artystka brała udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej do filmu Wiedźmin, za którą otrzymała Złotą Płytę.

Promuje sztukę operową także poza murami teatrów i sal koncertowych. Często gości w mediach. Wystąpiła jako gość w wielu programach telewizyjnych jak ”Śpiewające fortepiany”, „Jaka to melodia”, ,Kocham Cię Polsko” ,”Familiada” przeznaczając wygrane fundusze na cel charytatywny. Trzykrotnie wraz z widzami Polsatu o północy witała Nowy Rok występami na żywo w Krakowie na Rynku Starego Miasta oraz na placu Konstytucji w Warszawie. W 2009 zagrała w serialu telewizyjnym ”Dom nad rozlewiskiem” w roli śpiewaczki operowej, Joanny. Zdobyła ogromną popularność jako charyzmatyczny i kompetentny juror w programie „Bitwa na głosy”.

Alicja Węgorzewska pisuje felietony o operze; założyła i prowadzi Fundację STARTSMART, która zajmuje się świadomą i szeroko pojętą edukacją dzieci oraz rozwijaniem ich potencjałów językowych i artystycznych. Jej Fundacja prowadzi „ Żłobek i Przedszkole ”Kids Academy of Languages and Arts” KOALA a także funduje stypendia i dofinansowuje czesne w tej dwujęzycznej placówce.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!