szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Jarek Wist

fot. Agencja Verita Nostra

Jarek Wist

 • Ocena ogólna:

  3/5
  [6 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 8720

  Ostatnio odwiedzany: 2020-01-22

Jarek Wist to bez wątpienia czołowy polski wokalista swingowy. Karierę muzyczną rozpoczął wygraniem Szansy na sukces w 2002 roku. Dzięki temu zwycięstwu Jarek Wist rozpoczął współpracę z największymi polskimi gwiazdami i dzielił scenę z takimi artystami jak: Anna Maria Jopek, Mieczysław Szcześniak, zespół Skaldowie, czy Varius Manx.Jarek Wist jest wokalistą o głębokim brzmieniu głosu, realizującym zróżnicowany a także klasyczny repertuar, dzięki czemu w środowisku bigbandowym porównywany jest do Michaela Buble.

Jego pierwszy znaczący utwór to cover piosenki Fresh zespołu Kool And The Gang; w trakcie realizacji piosenki współpracował z wybitnymi twórcami, między innymi Grzegorzem Jabco Jabłońskim oraz czołówką polskich muzyków: Robertem Lutym (perkusja), Piotrem Żaczkiem (gitara basowa), Damianem Kuraszem (gitara), Sebastianem Sołdrzyńskim, Markiem Podkową i Dariuszem Plichtą (sekcja dęta). Utwór ten znalazł się na płycie Pozytywne wibracje vol. 8, gdzie - wśród takich artystów jak Steve Wonder, Diana Krall czy Paul Anka - Jarek był jedynym polskim wykonawcą. Podczas Gali Fryderyków, gdzie zaprezentował swój nowy singiel Między słowami został uznany nadzieją i odkryciem roku. W 2008 roku z piosenką Zawsze wracaj był finalistą konkursu Top Trendy w Sopocie.

Warto odnotować, że Jarek Wist z Krzysztofem Herdzinem i jego Big Bandem stworzyli projekt – „Swinging with Sinatra”, który zyskał sympatię i uznanie publiczności oraz krytyków polskiej sceny muzycznej. Koncert poświęcony Frankowi Sinatrze, jednemu z najbardziej popularnych, ale także do dziś najczęściej rozpoznawalnych wokalistów na świecie, jest połączeniam swingowych rytmów, poruszającego śpiewu i nowatorskich aranżacji, a także zabawnych dialogów i dykteryjek z życia artysty.

Obecnie intensywnie pracuje nad solową płytą. Do współpracy zaprosił producenta muzycznego Roberta Amiriana. Krążek promuje utwór "Ciao", którego Jarek jest nie tylko wykonawcą, a kompozytorem i autorem tekstu. Singiel „Ciao” wygrał konkurs Przebojem na antenę w województwie Kujawsko-Pomorskim, a także stał się jednym z przebojów lata na liście Radia Pik.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!