szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Iwona Kmiecik

fot. AKPA

Iwona Kmiecik

 • Ocena ogólna:

  0/5
  [0 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 2162

  Ostatnio odwiedzany: 2020-03-30

Iwona Kmiecik urodziła się w Starachowicach. Wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, pianistka. Pierwszych nagrań dokonała jako niespełna dwulatka śpiewając popularne piosenki dla dzieci. Iwona Kmiecik mając 5 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w POM w Tomaszowie Mazowieckim, którą później kontynuowała w PSM I i II stopnia, aż do jej ukończenia w 2003 roku.Przyszedł w końcu czas by sprawdzić, czy to co sprawia jej tyle radości porusza też innych. Iwona wzięła udział w kilku konkursach, gdzie została doceniona przez takie osoby jak Ela Zapendowska, Jacek Cygan, Ela Adamiak, Bogusław Mec, Ela Skrętkowska. Jej kompozycja zajęła II miejsce w plebiscycie „Przebojem na antenę” i przez miesiąc była emitowana na antenie Polskiego Radia Łódź podbijając serca słuchaczy!

Podczas studiów w Krakowie (AWF) artystka sporadycznie występowała. Muzyka zeszła na dalszy plan. Jednak wciąż powstawały nowe piosenki, a co roku w wakacje studentka AWF jeździła na warsztaty jazzowe. To właśnie tam poznała Lorę Szafran, która namówiła młodą wokalistkę na studia wokalne. Iwona z wielką determinacją przygotowywała się do egzaminów. W lipcu 2006 r. znalazła się na liście studentów Akademii Muzycznej w Katowicach spełniając swoje marzenia.

Na początku 2008 roku powstał pierwszy skład, z którym Iwona zaczęła prace nad swoimi piosenkami. Regularne próby i koncerty z zespołem (Mateusz Walach/Bartek Dąbrowski/Olaf Węgier/ Zbyszek Bałdys/ ŁukaszOlma/ Marcin Rak) zaowocowały pierwszą płytą demo. Sporym sukcesem okazał się również występ w ramach Przeglądu Muzycznego „On Music”. Projekt Iwony został doceniony przez takie osoby jak Piotr Metz, Jacek Królik, Edward Miszczak zdobywając I Nagrodę. W 2010 roku Iwona nagrała epkę z nowym Składem (Paweł Tomaszewski/Michał Kapczuk/ Damian Niewiński).

W czerwcu 2011 Iwona obroniła tytuł Magistra Sztuki w dziedzinie wokalistyki jazzowej.

W październiku 2011 roku Iwona przeprowadziła się do Warszawy. Wczesną wiosną postanowiła spróbować swoich sił w Bitwie na Głosy. Trafiła do drużyny Natalii Kukulskiej. Zaśpiewała solowe partie w „Love On Top” Beyonce podczas trzeciego występu na żywo. Dzięki współpracy z Natalią cała drużyna wokalna wystąpiła w koncercie poświęconemu Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu pt: „Życia Mała Garść” tworząc chóry dla takich artystów jak Czesław Mozil, Ania Rusowicz, Piotr Cugowski, Kasia Wilk, Halina Frąckowiak.

W czerwcu Iwona wzięła udział w precastingu do IV i jak się później okazało szczęśliwej Edycji Must Be The Music!

(txt. oficjalna strona artystki)

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!