szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

London Grammar

fot. oficjalna str. London Grammar

London Grammar

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [2 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 1453

  Ostatnio odwiedzany: 2020-03-29

London Grammar to trio zaliczane do szerokiego nurtu trip-hopu założone przez Hanne Reid, Dota Majora oraz Dana Rothmana. Projekt London Grammar został powołany do życia w Nothingham i jest aktywny od 2012 roku.Hannah Reid oraz Dan Rothman poznali się na pierwszym roku studiów na University of Nottingham - był to rok 2009. Geneza ich spotkania była błaha ale nie obyło się bez wykorzystania współczesnych środków komunikacji. Rothman zauważył bowiem Reid na Facebooku - dziewczyna na jednym ze zdjęć trzymała gitarę i Dan postanowił wysłać do niej wiadomość z pytaniem o ewentualną współpracę. Multiinstrumentalista Dot Major został przedstawiony wspomnianemu wyżej duetowi nieco później przez dziewczynę Rothmana. Grupa postanowiła nie tracić czasu i bardzo szybko zaczęła występować w lokalnych barach.

W grudniu 2012 roku trio umieściło w serwisie YouTube utwór "Hey Now". Znowu okazało się że współczesne serwisy społecznościowe mają spory wpływ na rozwój różnego rodzaju inicjatyw. Do listopada 2013 roku utwór odsłuchano ponad 2 miliony razy.

W lutym 2013 roku zespół wydał minialbum zatytułowany "Metal & Dust", który znalazł się się w pierwszej "5" australijskiego zestawienia iTunes. W czerwcu 2013 roku grupa wydała singiel "Wasting My Young Years", który dotarł do 31 pozycji UK Singles Chart. Zespół London Grammar pojawił się także na krążku "Settle" grupy Disclosure; umiejętności Hanny, Dota i Dana można usłyszeć w kompozycji "Help Me Lose My Mind". Kolejne tygodnie upłynęły kapeli na występach podczas letnich festiwali na terenie całej Europy.

We wrześniu 2013 roku zespół wypuścił utwór "Strong", który dotarł do 16 pozycji w zestawieniu brytyjskich singli (UK Singles Chart). Tydzień później London Grammar zaprezentował swój studyjny pełnometrażowy debiut zatytułowany "If You Want". Krążek został bardzo dobrze przyjęty o czym świadczy 2 pozycja w zestawieniu UK Albums Chart. Materiał był także numerem 2 w Australii, we Francji pojawił się na 11, w Irlandii na 13, a w Nowej Zelandii na 22 miejscu.

Melancholijna gitara, mieszanka dźwięków otoczenia oraz niezwykłe umiejętności wokalne Hanny Reid, której zdolności są porównywane z takimi postaciami jak Judie Tzuke czy Florence Welch składają się na sukces grupy London Grammar oraz są zapowiedzią tego, że najbliższe lata mogą należeć do grupy z Nottingham.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!