szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Mateusz Ziółko

fot. AKPA

Mateusz Ziółko

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [10 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 16316

  Ostatnio odwiedzany: 2018-03-18

Mateusz Ziółko jest pianistą, wokalistą oraz autorem muzyki i tekstów. To także zwycięzca 3 edycji programu The Voice of Poland. Gra na instrumencie od 5 roku życia. Warto odnotować, że Mateusz Ziółko nie ukończył żadnej szkoły muzycznej - jest samoukiem.W wieku 13 lat Mateusz rozpoczął naukę w szkole muzycznej na wydziale muzyki i organistyki Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Jednak po roku postanowił opuścić szkołę i samemu kontynuować naukę. Swoją przygodę ze sceną muzyki rozrywkowej jako wokalista rozpoczął w wieku 15 lat, kiedy założył swój pierwszy zespół ''DeVils'', z którym zarejestrował wiele autorskich kompozycji. W 2008 roku był również wokalistą w grupie Detox.

3 edycja The Voice of Poland to nie pierwszy raz kiedy młody wokalista próbuje swoich sił w telewizyjnym show - Ziółko był już finalistą tego typu programów w 2008 i 2012 roku. Artysta występuje solowo, z własnym zespołem oraz biorąc udział w wielu muzycznych projektach; warto tutaj wymienić takie inicjatywy jak: „Michael Jackson Symfonicznie”, „Freddie Mercury Symfonicznie”, koncerty z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Orkiestrą Symfoników Bydgoskich.

Obecnie można go zobaczyć na scenie ze swoim najnowszym projektem „Queen Story”, w którym to muzyk wraz ze swoimi kolegami z zespołu prezentuje największe przeboje grupy Queen.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!