szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Popkultura

fot. Universal

Popkultura

 • Ocena ogólna:

  0/5
  [0 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 3372

  Ostatnio odwiedzany: 2020-03-29

Popkultura to nowoczesny rock, inspirowany stylistyką lat 80. i dynamiczne brzmienie oparte o współczesną technikę realizacji dźwięku. 2 października 2012 roku na pólkach sklepów muzycznych w całej Polsce pojawił się debiutancki album zespołu Popkultura z singlem "Tajemnica".Popkultura to przede wszystkim Maciek Olbrych – niezwykle utalentowany lider, wokalista, klawiszowiec, kompozytor i autor tekstów wszystkich utworów. Singiel promujący debiutanckie wydawnictwo zatytułowany “Tajemnica” to dawka energii, która na każdym koncercie niesamowicie rozgrzewa publiczność. Podczas jednego z występów fani zespołu za pomocą telefonów komórkowych nakręcili swój własny klip. Zmontowany materiał można zobaczyć w internecie. Widać na nim skaczący tłum fanów przepełnionych dobrą energią zespołu, wykrzykujący powtarzające się słowo “tajemnica”.

O pierwszej płycie Popkultury Maciek mówi: „Nasze brzmienie jest charakterystyczne i mocno osadzone w historii i tradycji najlepszego rocka. Bardzo osobiste teksty przeplatają się z silnymi riffami i agresywną sekcją rytmiczną. Popkultura nie jest zwykłym zespołem – Popkultura to nowe, w pełni świadome zjawisko artystyczne. Żaden dźwięk w naszej muzyce nie jest przypadkowy, a każde słowo ukierunkowane jest na wywołanie określonych emocji. Wydając tę płytę niejako oddaję się całkowicie w ręce moich fanów, to dziwne, ale zarazem ekscytujące doświadczenie.”

Popkultura ma na swoim koncie już pierwsze sukcesy. Zespół oglądaliśmy na Open’er Festival 2010 i Coke Live Music Festival 2011. Popkultura zagrała także koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego w studiu im. Agnieszki Osieckiej, transmitowany na żywo w radiowej Trójce. Popkultura jest też jednym z bohaterów filmu „Open’er Generation”, zrealizowanego przez Szkołę Filmową w Łodzi.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!