szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Chonabibe

fot. Polskie Radio

Chonabibe

 • Ocena ogólna:

  0/5
  [0 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 844

  Ostatnio odwiedzany: 2019-12-06

Chonabibe to zespół muzyczny z Lublina, założony w klubie „Dyskoteka Chonabibe” przez grupę przyjaciół, muzyków i aktywistów. Liderem projektu jest Jahdeck, autor tekstów i większości kompozycji. Fundamenty formacji Chonabibe tworzą: wokalista Fat Matthew, perkusista V-tech, klawiszowiec Czekol oraz Dj Positivo.Muzyka Chonabibe wymyka się szufladkom, ale słuchacze odnajdują w niej elementy rapu, soulu, reggae, funku, dubu, czy szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Nieodłącznym elementem brzmienia zespołu jest również beatbox. Lublinianie ściśle współpracują z Dj'em BRK, odpowiedzialnym za mix i współprodukcję debiutanckiego krążka.

W marcu 2011 roku grupa wydała ponad dwugodzinny mikstejp, na którym zgromadziła aż 76 zaprzyjaźnionych artystów, takich jak: Grubson, Rahim, Ras, Jarecki i BRK, Sqbass, Rasmentalism czy Junior Stress.

Oprócz grania, Chonabibe specjalizują się w organizacji wyjątkowych imprez i koncertów, co robią nieprzerwanie od 2005 roku. Najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu grupy jest doroczny autorski CHONABIBE FESTIWAL w Opolu Lubelskim, który w roku 2013 odbył się pod patronatem Programu 4 Polskiego Radia.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!