szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Exlibris

fot. Monika Wrzesińska

Exlibris

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [1 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 1656

  Ostatnio odwiedzany: 2020-04-07

Zespół Exlibris powstał pod koniec 2003 roku z inicjatywy Daniela Lechmańskiego i Piotra Sikory. W lutym 2006 ukazała się pierwsza płyta zatytułowana "Skyward". Pod koniec 2006 roku wokalistą Exlibris został laureat "Szansy na Sukces" z 2004 roku - Marcin Maliszewski.Przez kolejne kilka lat zespół borykał się z problemami personalnymi dość często zmieniając muzyków w sekcji rytmicznej, ale nie przestawał tworzyć i sporadycznie koncertował. W międzyczasie Daniel Lechmański dołączył do Chain Reaction, z którym do tej pory nagrał 3 albumy. Piotr Sikora z kolei od 2009 jest członkiem Leash Eye.

W styczniu 2012 rozpoczęły się nagrania drugiego albumu Exlibris - "Humagination". W trakcie nagrań okazało się, że Marcin nie będzie w stanie dokończyć nagrań i w związku z tym nastąpiła jeszcze jedna zmiana w składzie - nowym wokalistą został Krzysiek Sokołowski (znany z Night Mistress). W wyniku tego, nagrania zakończyły się dopiero w roku 2013. Za miks i mastering materiału odpowiedzialny jest Tomasz Zalewski (ZED Studio).

Wcześniej, w październiku 2012 Exlibris wziął udział w trasie koncertowej "The Most Wanted Tour" razem z Leash Eye i Chain Reaction - były to pierwsze koncerty w aktualnym składzie. Od lutego 2013 Daniel Lechmański jest również gitarzystą zespołu Corruption.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!