szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Marcelina

fot. yMusic

Marcelina

 • Ocena ogólna:

  0/5
  [0 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 3560

  Ostatnio odwiedzany: 2020-01-21

Marcelina to absolwentka Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, wokalistka, założycielka zespołu i projektu Marcelina. W 2008 roku zadebiutowała pod pseudonimem Mariija piosenką ''There Is No One'', która została wydana na trzech kompilacjach: ''RAM Cafe 2'' (2008), ''Only Pleasure'' (2008) i ''Muzyka jest z Wenus'' (2009).W 2008 roku Marcelina wraz zespołem zajęła 3. miejsce w telewizyjnym show muzycznym „Nowa Generacja” organizowanym przez TV4, gdzie spotkała się ze znakomitymi recenzjami ze strony jury – Janusza Borysewicza, Michała Figurskiego, Katarzyny Kanclerz i Biliany Bakid. Rok później Marcelina zajęła także 3. miejsce w konkursie Coke Live Fresh Noise, w którym nagrodą był koncert na prestiżowym Coke Live Festival w Krakowie.

22 marca 2011 roku ukazała się pierwsza płyta wokalistki. Album zatytułowany „Marcelina” powstawał w warszawskim studiu Tokarnia od listopada 2009, pod okiem producenta muzycznego – zespołu JUNE.

Marcelina, choć fonograficznie debiutuje, na swoim koncie ma prawie 100 koncertów (wcześniej występowała także pod pseudonimem Mariija), w 2011 roku zagrała m.in. na prestiżowym Open’er Festival w Gdyni – 30 czerwca, Tent Stage, a także na takich imprezach jak pokazy mody (Noc Młodych Zdolnych 2011), na Malcie w Poznaniu, w Stodole w Warszawie. Zagrała wiele klubowych i plenerowych koncertów.

Autorką i współautorką tekstów na płycie jest Marcelina, część tekstów wokalistka napisała wspólnie z Natalią Grosiak (Mikromusic). Marcelina jest także współkompozytorką większości piosenek, które tworzyła razem z zespołem JUNE (Jan Smoczyński, Robert Cichy, Krzysztof Pacan, Przemek Pacan) oraz Dawidem Korbaczyńskim (Mikromusic). Realizatorem nagrań na albumie jest Jan Smoczyński (JUNE).

Rok 2012 rozpoczął się od nominacji Marceliny do nagrody Gazety Wyborczej „Warto” w kategorii Muzyka oraz ogłoszonej nominacji do prestiżowej nagrody Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Już w maju Marcelina pojawiła się na drugiej płycie June „July Stars”wydawanej przez Kayax. Jest to niezwykła kompilacja jednych z najciekawszych głosów i osobowości muzycznych rynku polskiego. Na płycie zaśpiewają m.in. Katarzyna Nosowska, Aga Zaryan, Ania Dąbrowska, Mika Urbaniak, Urszula Dudziak oraz Marcelina. Poza tą współpracą artystka pracuje nad drugą autorską płytą, a także stale koncertuje rozkochując w sobie coraz szerszą publiczność.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!